Nowa aplikacja fotograficzna dla Nokii: slow motion i ustawienia ręczne

Nowa aplikacja fotograficzna dla Nokii: slow motion i ustawienia ręczne

Nowa aplikacja fotograficzna dla Nokii: slow motion i ustawienia ręczne
27.02.2018 17:31, aktualizacja: 28.02.2018 08:04

Razem z nowymi smartfonami marki Nokia pokazana została nowa aplikacja fotograficzna dla Nokii z Androidem. Dzięki społeczności każdy może pobrać plik APK i zainstalować ją na własnym smartfonie, mimo że oficjalnie jest dostępna tylko dla smartfonów Nokii. Warto ją sprawdzić choćby ze względu na wygodne nagrywanie filmów slow motion (w zwolnionym tempie).

O tym, że HMD Global traktuje smartfonową fotografię poważnie, może świadczyć przywrócenie trybu manualnego z droższych Lumii do aplikacji fotograficznej dla Androida. Interfejs aplikacji uruchomionej na nadchodzących smartfonach Nokii będzie wyglądał niemal identycznie, jak na Lumiach z wyższej półki. Zobaczymy go na pewno na Nokii 7 Plus i Nokii 8 Sirocco.

Nokia 7 Plus, źródło: XDA
Nokia 7 Plus, źródło: XDA

Póki co aplikacja Camera jest dostępna w świeżo wydanej wersji 8 w postaci pliku APK, zdobytego przez społeczność. Można ją uruchomić na każdym smartfonie z Androidem 7 lub 8, przy czym możliwe, że nie wszystko będzie działać poprawnie. Na Xiaomi Mi 5 na przykład nie da się zrobić zdjęcia z „upiększeniem” – na szczęście nie jest to szczególnie potrzebna funkcja.

Tryb manualny jak za czasów Lumii

Jeśli zainstalujemy aplikację w wersji 8 już teraz na innym smartfonie, też dostaniemy sporo możliwości. Aplikacja ma rozbudowany tryb automatyczny, w którym możemy skorzystać z HDR, samowyzwalacza oraz możliwości składania obrazu z obu aparatów w jeden, podzielony na pół lub jako picture in picture.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ponadto można włączyć panoramę, upiększanie portretu oraz tryb manualny, w którym możemy ustawić korektę ekspozycji (od -1 eV do +2 eV), balans bieli, ostrość (makro, nieskończoność, automat) i sposób pomiaru światła. Możliwości aplikacji i jakość zdjęć zależą od aparatu, jaki znajduje się w używanym smartfonie.

Filmy slow motion i z dwóch aparatów na raz

Aplikacja HMD wprowadza także na wszystkie smartfony możliwość nagrywania filmów z dwóch kamer jednocześnie (Nokia Dualsight), którą mogliśmy zobaczyć nawet w reklamach telewizyjnych Nokii. Na testowanym Xiaomi Mi 5 tryb ten działa bez zastrzeżeń, zarówno gdy dzielimy kadr na pół, jak i gdy umieszczamy mniejszy obraz z frontowego aparatu na większym z głównego. Filmy takie są nagrywane w rozdzielczości 1080p.

Obraz

Warto też zwrócić uwagę na modny ostatnio tryb slow motion, czyli możliwość nagrywania w zwolnionym tempie. Aplikacja z Nokii nie zapewnia tu takich fajerwerków, jak specjalistyczne matryce w S9 i Xperiach XZ2. Aplikacja Zdjęcia Google pozwala zwolnić tylko wybrany fragment filmu po nagraniu.

Aplikacja Nokia Camera, tryb Slow Motion

Filmy w zwolnionym tempie nagrywane są w rozdzielczości 720p. Podczas nagrywania można oczywiście włączyć latarkę, by poprawić oświetlenie.

Choć nie ma gwarancji, że aplikacja z Nokii będzie działać idealnie na każdym smartfonie, warto ją przetestować. W przeciwieństwie do wielu innych aplikacji fotograficznych, jest banalnie prosta, intuicyjna i zaskakująco szybka. Plik APK znajdziecie w naszej bazie aplikacji dla Androida, należy go pobrać na smartfon i zainstalować ręcznie (może to wymagać odblokowania instalacji z nieznanych źródeł w opcjach deweloperskich).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)