Nowa wersja Map Google z trybem Tylko Wi-Fi i zapisywaniem map na karcie pamięci

Nowa wersja Map Google z trybem Tylko Wi-Fi i zapisywaniem map na karcie pamięci
10.08.2016 18:25
Nowa wersja Map Google z trybem Tylko Wi-Fi i zapisywaniem map na karcie pamięci

W Sklepie Play pojawiła się aktualizacja dla aplikacji Mapy Google. Nowa wersja przynosi dwie ważne nowości – pobieranie danych tylko przez Wi-Fi oraz możliwość zapisywania map offline na karcie pamięci.

Najnowsza wersja aplikacji oznaczona jest numerkiem 9.33.1. Jak przed chwilą wspomnieliśmy, nowa wersja wprowadza dwa warte uwagi elementy. Funkcja Tylko Wi-Fi pozwoli na zaoszczędzenie transferu. Mapy będą pobierały dane tylko gdy będziemy połączeni z siecią Wi-Fi, a jeśli będzie włączona tylko transmisja danych w smartfonie, to aplikacja przejdzie w tryb offline.

Warto tutaj zauważyć, że dzięki nowej funkcji uchronimy się od zużywania pakietu internetowego. Wcześniej nawet jeśli korzystaliśmy z map zapisanych w pamięci urządzenia, to aplikacja i tak pobierała wybrane informacje gdy włączona była transmisja danych. Oczywiście mogliśmy ją wyłączyć w ustawieniach systemowych, ale nie zawsze byłoby to dobrym wyjściem. W końcu dostępu Internetu mogliśmy potrzebować w innych aplikacjach, chociażby i prostych komunikatorach.

350187240955406273

Z możliwości zapisywania map offline możemy korzystać już od dłuższego czasu. W pamięci urządzenia zapiszemy obszar o powierzchni do 120 tys. kilometrów kwadratowych. Tak duża powierzchnia wymaga odpowiedniej ilości wolnej przestrzeni w smartfonie. Do tej pory ograniczeni byliśmy do wolnego miejsca w samym urządzeniu, które jak dobrze wiemy, szybko może się wyczerpać. W końcu jednak dostaliśmy możliwość zapisywania map na karcie pamięci, co powinno ucieszyć przede wszystkim posiadaczy urządzeń z niewielką ilością dostępnej przestrzeni.

Wspomniane nowości dotyczą wersji na Androida. Znajdziecie ją w naszej bazie aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)