Nowe Google News już na iOS-ie: wyrwie nas z informacyjnej bańki

Nowe Google News już na iOS‑ie: wyrwie nas z informacyjnej bańki

Nowe Google News już na iOS-ie: wyrwie nas z informacyjnej bańki
16.05.2018 14:19

Podczas konferencji Google I/O mogliśmy zobaczyć, jak Google wyobraża sobie czytanie wiadomości, a teraz możemy sprawdzić jak sprawuje się nowiutka aplikacja Google News dla iOS-a. Kluczowe są tu dwie sprawy – po pierwsze sztuczna inteligencja będzie uczyć się, co nas interesuje i podsuwać artykuły na ten temat. Po drugie, zapewni spojrzenie z różnych stron na wiele spraw, proponując powiązane wiadomości z różnych źródeł.

Google News mocno polega na informacjach, które ma już o użytkownikach usług Google. Na tej podstawie sztuczna inteligencja Google'a znajduje interesujące dla nas wiadomości, które możemy dodatkowo dostosować, życząc sobie więcej lub mniej wiadomości jakiegoś typu oraz dodając własne źródła.

Karta „Dla ciebie” zawiera wiadomości wybrane przez algorytmy, pochodzące z najbliższego miasta i interesujących nas dziedzin. Na szczycie listy znajdziemy 5 najważniejszych według SI wiadomości, przewijając w dół możemy zobaczyć kolejne. Warto zwrócić uwagę na kolorowy znaczek „Wszystkie materiały” – to informacja, że na ten temat powstało więcej artykułów i możemy znaleźć tam różne opinie na ten sam temat, często skrajne. Niektóre wiadomości ze świata są nawet prezentowane w postaci generowanego automatycznie pokazu slajdów z krótkimi podpisami.

Pokaz slajdów z podsumowaniami artykułów
Pokaz slajdów z podsumowaniami artykułów
  • Czasami dopasowanie pozostawia trochę do życzenia
  • Każdy ma jakieś priorytety: jedni chwalą protest, inni krytykują skórę
[1/2] Czasami dopasowanie pozostawia trochę do życzenia

W części „Nagłówki” zobaczymy najświeższe wiadomości, podzielone na kategorie (sport, biznes, technika i tak dalej). Sortowaniem ich zajmuje się Google, a my możemy oznaczyć, czy chcemy więcej czy mniej wiadomości jakiegoś typu. Można ewentualnie usunąć jakieś źródło, ale to zaburza koncepcję wychodzenia z bańki informacyjnej. Artykuły można też zapisywać do przeczytania później i udostępniać dalej.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W części nazwanej „Ulubione” mamy możliwość dodania własnych źródeł lub interesujących tematów – wystarczy znaleźć nazwę serwisu lub hasło. „Kiosk” z kolei daje nam możliwość subskrybowania wartościowych źródeł wiadomości z różnych kategorii, przy czym niekoniecznie będą to popularne serwisy ogólnopolskie. W tym kontekście Google News może zastąpić czytnik RSS.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Google zapewnia nas, że wszystkie wiadomości pochodzą z rzetelnych, wartościowych źródeł i nie zobaczymy tu wiadomości mających dezinformować lub wprowadzać zamieszanie.

Nowa aplikacja Google News działa na iPhone'ach i iPadach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)