Nowe koncepcje interfejsu Firefoksa

Wojciech Cybulski

21.12.2009 19:19, aktual.: 21.12.2009 19:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Stephen Horlander pracujący w Mozilla Corporation jako Visual Designer przedstawił na łamach swojego bloga kilka nowych, koncepcyjnych projektów interfejsu użytkownika, który może zostać wprowadzony do nadchodzących wersji Firefoksa działających w systemie Windows.

Przedstawione propozycje charakteryzują się dużą przejrzystością i prostotą, a przy tym są bardzo atrakcyjne wizualnie. Dzięki rezygnacji z tradycyjnego menu i zastąpieniu go umieszczonym na pasku tytułu przyciskiem "Firefox" twórcom udało się zaoszczędzić sporo przestrzeni. Ważnym elementem zmian jest także przeniesienie kart na sam szczyt interfejsu i uczynienie z nich kluczowego elementu przeglądarki - Mozilla planuje wyposażyć je w efektowny pasek ładowania oraz nadać ciekawą im fakturę matowego szkła. W nowym GUI przewidziano także miejsce dla paska wyszukiwania, zakładek, przycisków służących do nawigacji, odświeżania i wywoływania strony domowej. Całość okraszono atrakcyjnymi efektami przezroczystości dostępnymi w najnowszych wersjach systemu Windows.

Zaprezentowane projekty stanowią kolejny etap w budowaniu interfejsu przyszłych wydań przeglądarki Firefox. Po raz ostatni Mozilla zaprezentowała swoje koncepcje dotyczące GUI w lipcu tego roku. Nietrudno zauważyć, że opublikowane dziś propozycje są rozwinięciem tych koncepcji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)