Nowy Android Auto - zbawienie dla właścicieli smartfonów Samsunga

Nowy Android Auto - zbawienie dla właścicieli smartfonów Samsunga

Samsung Galaxy S22
Samsung Galaxy S22
Źródło zdjęć: © GETTY | Bloomberg
Oskar Ziomek
29.05.2023 09:53

Android Auto 9.6 okazuje się być kluczową aktualizacją dla właścicieli Samsungów Galaxy S22. Z doniesień kierowców wynika bowiem, że Google rozwiązał w tym wydaniu usterkę, która od ponad roku utrudniała połączenie Androida Auto z jednostką w samochodzie.

Na poprawkę w Androidzie Auto 9.6 zwraca uwagę serwis autoevolution. Chodzi o trwające od ponad roku problemy właścicieli Samsungów S22 podczas prób łączenia telefonu z systemem infotainment w samochodzie. Android Auto w niektórych przypadkach nie chciał nawiązać połączenia, w efekcie czego właściciele topowych smartfonów Samsunga nie mogli korzystać z systemu na ekranie w aucie.

Wydany niedawno Android Auto 9.6 zdaje się wreszcie usuwać ten błąd. To wnioski po dobrych kilku dniach od premiery, ale Google jak zawsze pozostaje tajemniczy i nie zdradza od początku, co zmieniono w systemie. Poprawki i nowe funkcje odkrywają więc w praktyce kierowcy. Na reddicie w wątku poświęconym Androidowi Auto można przeczytać opinie użytkowników potwierdzających, że aktualizacja systemu poprawiła działanie w przypadku Samsunga Galaxy S22.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W Androidzie Auto może także trwać równolegle dalsze wdrażanie dzielonego interfejsu Coolwalk, choć trzeba pamiętać że jest to zmiana włączana po stronie serwera i niezwiązana bezpośrednio z konkretnym wydaniem aplikacji. Instalując Androida Auto 9.6 można jednak z pewnością liczyć na poprawki "pod maską", które - podobnie jak opisana sprawa zażegnanych już problemów w przypadku Galaxy S22 - mogą wyjść na jaw dopiero z czasem.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)