Nowy dodatek do Firefoksa pozwala wygodnie przeglądać dwie strony naraz

Nowy dodatek do Firefoksa pozwala wygodnie przeglądać dwie strony naraz

Nowy dodatek do Firefoksa pozwala wygodnie przeglądać dwie strony naraz
Oskar Ziomek
05.06.2018 19:00

Użytkownicy Firefoksa, którzy czuję potrzebę wyświetlania na ekranie dwóch stron jednocześnie, nie muszą już tworzyć nowego okna programu, by osiągnąć taki efekt. Mimo stale słabnącego zainteresowania przeglądarką, twórcy Firefoksa w ramach programu Test Pilot sprawdzają działanie kolejnych dodatków. Zainteresowani powinni zwrócić szczególną uwagę na rozszerzenie Side View.

Dodatek ten pozwoli na uruchamianie wybranych witryn na panelu bocznym przeglądarki. To dodatkowy, wydzielony obszar, gdzie załadowana zostanie wskazana witryna i domyślnie wyświetlona w trybie mobilnym (by lepiej wyglądała na wąskim panelu z boku ekranu). Użytkownik może w razie potrzeby zmieniać rozmiar panelu oraz przenieść go z prawej na lewą stronę.

Side View: A Firefox Test Pilot Experiment

Po zainstalowaniu dodatku wystarczy odwiedzić witrynę, która ma trafić na boczny panel, a następnie kliknąć na jej tle prawym przyciskiem myszy. W menu kontekstowym pokaże się opcja Open in sidebar – po jej kliknięciu witryna trafi na boczny panel i przestanie być reprezentowana na pasku aktualnie uruchomionych kart. Na pozostałej części ekranu można będzie natomiast nadal korzystać z dowolnych innych stron.

350247466127747009

Testując dodatek warto mieć na uwadze, iż program Test Pilot powstał z myślą o wykrywaniu błędów i sprawdzaniu nowych rozszerzeń. Możliwe więc, że i w przypadku Side View na błędy uda się natrafić. Z mojej obserwacji (wbrew zapewnieniom Mozilli), nie wszystkie odwiedzane strony są skutecznie uruchamiane w trybie mobilnym, nawet gdy dodatkowy panel jest wystarczająco wąski, by taki tryb miał uzasadnienie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (93)