Nowy kanał w telewizji. Zobaczysz byłych pracowników TVP

Nowy kanał w telewizji. Zobaczysz byłych pracowników TVP

Pilot TV
Pilot TV
Źródło zdjęć: © Pexels
Oskar Ziomek
27.09.2023 11:36

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zaakceptowała wniosek o zmianę nazwy kanału 13.tv na Wakacje TV. W praktyce oznacza to start nowego programu w telewizji, który będzie poświęcony tematyce podróżniczej. Będą go tworzyć byli pracownicy znani z Telewizji Polskiej.

Nadchodzącą zmianę w telewizji sygnalizowaliśmy już pod koniec sierpnia. Do KRRiT wpłynął wówczas wniosek o zmianę nazwy kanału telewizyjnego 13.tv na Wakacje TV, co miało przypieczętować nadchodzący start nowego kanału o tematyce podróżniczej. Jak informuje serwis wirtualnemedia, wniosek o zmianę nazwy został finalnie zaakceptowany. Oznacza to, że już wkrótce - zgodnie z zapowiedzią "już jesienią" - na antenę trafią nowe programy, a profil kanału całkowicie się zmieni.

Zmiana była o tyle istotna, że koncesja kanału 13.tv obowiązywała aż do końca lutego 2031 roku. Przy zmianie profilu treści, nieodzownym elementem była więc także zmiana nazwy kanału, by odpowiadała nowej tematyce. KRRiT zaakceptowała wniosek. Nowy kanał Wakacje TV ma poruszać tematy z szeroko rozumianego zakresu wakacji i stylu życia. Programy mają być tworzone przez byłych pracowników Telewizji Polskiej, ale konkretne nazwiska nie padły do teraz.

"Jeśli o wakacjach, to o nartach, jachtach i innych historiach" - podawał cytowany przez serwis wirtualnemedia Ryszard Krajewski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Astro. Dotychczas kanał 13.tv był dostępny głównie dla abonentów niespełna 70 operatorów kablowych. Program można również oglądać za pomocą Pilota WP.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)