Wkrótce nowy kanał w telewizji. Zastąpi stację 13.tv

Pilot TV
Pilot TV
Źródło zdjęć: © Pexels
Oskar Ziomek

22.08.2023 18:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kanał telewizyjny 13.tv niedługo zmieni się w stację Wakacje TV - wynika z wniosku spółki Astro o zmianę nazwy, który trafił do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Po zmianie na antenie mają się pojawić programy poświęcone tematyce wypoczynku zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju.

Wniosek o zmianę nazwy stacji 13.tv to pierwszy krok do wprowadzenia nowego kanału o tematyce podróżniczej - opisuje sprawę serwis wirtualnemedia.pl. Nowy program ma nosić nazwę Wakacje TV i być współtworzony przez byłych pracowników Telewizji Polskiej, chociaż na razie nie padły żadne konkretne nazwiska.

Wirtualnemedia.pl przypominają, że kiedyś istniał już kanał Podróże TV, który był wykorzystywany jako platforma do sprzedaży wycieczek obsługiwana przez dwa biura podróży. W tym przypadku ma być inaczej. Nowy kanał Wakacje TV "to miliony innych rzeczy. Tam nie będzie sprzedaży wycieczek. Kanał ma być o wakacjach. Jeśli o wakacjach, to o nartach, jachtach i innych historiach" - podaje cytowany przez serwis Ryszard Krajewski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Astro.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Koncesja kanału 13.tv obowiązuje do lutego 2031 roku, a odbierają go głównie abonenci prawie 70 mniejszych operatorów kablowych - podaje serwis. Alternatywnie stacja jest dostępna w formie internetowego streamingu za pośrednictwem Pilota WP. Obecnie na 13.tv można trafić głównie na powtórki programów emitowanych na innych kanałach spółki Astro, które nie są już dostępne.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)