Koniec nc+ GO TV w dekoderach Wifibox+. Klienci mogą wymienić sprzęt

Koniec nc+ GO TV w dekoderach Wifibox+. Klienci mogą wymienić sprzęt

Logo Canal+
Logo Canal+
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
Oskar Ziomek
20.10.2023 12:53

Canal+ Polska wyłącza usługę wideo na żądanie nc+ GO TV w dekoderach Wifibox+. Zgodnie z komunikatem, usługa może przestać działać od połowy listopada. Jak się jednak okazuje, klienci mogą pokusić się o wymianę dekodera, by zachować dostęp do materiałów VOD.

Canal+ Polska wysyła do klientów komunikat, z którego wynika, że w dekoderach Wifibox+ niebawem przestanie działać usługa wideo na żądanie nc+ GO TV - informuje serwis Wirtualne Media. To element strategii zmierzającej do zapewnienia skuteczniejszego kodowania treści. Canal+ zaprasza klientów, którzy nie chcą stracić dostępu do treści VOD do salonów, gdzie ma się pojawić m.in. możliwość wymiany dekodera na nowszy, który zapewnia dostęp do materiałów w inny sposób.

Jak ustalono, wcześniej usługa nc+ GO TV zniknęła również z innych modeli dekoderów i jest planowane jej wyłączenie w urządzeniach Mediabox+ i WiFi Premiumbox+. Innymi słowy klienci Canal+ Polska muszą zainteresować się najnowszym dekoderem 4K DualBox+, który posiada oprogramowanie dające dostęp do treści VOD. Do obsługiwania tej funkcji wystarczy podłączyć sprzęt do internetu (nie jest konieczne podłączenie anteny satelitarnej, co pozwala korzystać z usługi nawet podczas burzy, gdy często pojawiają się problemy z sygnałem satelitarnym).

Zgodnie z informacjami z oficjalnej strony Canal+, opisywany dekoder 4K DualBox obsługuje Dolby Atmos, tytułową rozdzielczość 4K oraz HDR. Oprócz wspominanego dostępu do VOD, umożliwia rozpoczynanie oglądania wybranych kanałów od początku oraz nagrywanie dowolnych materiałów dzięki wbudowanemu dyskowi 500 GB.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)