Nowy SwiftKey: duża aktualizacja jednej z najlepszych klawiatur na Androida

Nowy SwiftKey: duża aktualizacja jednej z najlepszych klawiatur na Androida

Nowy SwiftKey: duża aktualizacja jednej z najlepszych klawiatur na Androida
Oskar Ziomek
16.03.2018 09:40, aktualizacja: 16.03.2018 15:16

Jedna z najchętniej wybieranych przez użytkowników smartfonów klawiatur otrzymała sporą aktualizację. Mowa o SwiftKey, teraz już w wersji 7.0. Największą zmianą jest nowy pasek narzędzi, który umożliwia szybki dostęp do często wykorzystywanych opcji, w tym naklejek, katalogu animacji GIF oraz ustawień.

Można stąd od teraz szybciej wstawiać do wiadomości animowane elementy, zmienić motyw klawiatury, sprawdzić listę zapamiętanych tekstów w schowku oraz tworzyć własne kolekcje naklejek, by w przyszłości tych ulubionych nie musieć szukać wśród standardowych zestawów. Co więcej, zapamiętane naklejki można opatrzyć dodatkowym napisem i dopiero w takiej formie zapisać, by również tej czynności nie musieć powtarzać.

SwiftKey 7.0 for Android - Now with Toolbar, Stickers and more!

Pasek narzędzi wyświetli się po naciśnięciu symbolu plusa bezpośrednio nad paskiem podpowiedzi, po lewej stronie ekranu. Nowy pasek narzędzi to rozwijane w poziomie menu, które w przypadku Androida zastępuje wcześniej wykorzystywany Hub. W tej wersji znajdziemy tu od teraz między innymi naklejki. Wystarczy pobrać interesujący nas pakiet, a później konkretną naklejkę z kolekcji. Można również dodać własny napis zmieniając jego skalę, a całość w razie potrzeby dodać do ulubionych, czyli własnej kolekcji na przyszłość.

  • Wyszukiwanie animacji GIF z paska narzędzi.
  • Tworzenie własnej naklejki z napisem.
[1/2] Wyszukiwanie animacji GIF z paska narzędzi.

Twórcy dodają, że już wkrótce w programie pojawią się nowe naklejki, które dostępne będą tylko tutaj i będą zestawami stworzonymi przez Microsoft. Podobnie w przyszłości do programu trafić mają kolejne funkcje. Już teraz wiadomo, że będzie to udostępnianie wydarzeń z kalendarza oraz lokalizacji (ta druga opcja dostępna będzie wpierw tylko w Stanach Zjednoczonych i Indiach).

  • Zmiana motywu klawiatury.
  • Kolekcje – sposób na szybsze znajdowanie ulubionych naklejek.
[1/2] Zmiana motywu klawiatury.

Tymczasem twórcy chwalą bieżącą, najnowszą wersję, jako największą aktualizację od czasu rozpoczęcia współpracy z Microsoftem w 2016 roku. Poza nowymi naklejkami w przypadku Androida i paskiem narzędzi, SwiftKey obsługuje teraz także nowe dialekty z Indii. Dzięki temu aplikacja ma ich obsługiwać łącznie już ponad 40.

Klawiaturę SwiftKey dla smartfonów można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu aplikacji. Do wyboru wersja na Androida oraz iOS-a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)