Nowy TWRP 3.1: teraz kopię zapasową Androida zrobisz na pececie

Nowy TWRP 3.1: teraz kopię zapasową Androida zrobisz na pececie13.03.2017 14:04
Nowy TWRP 3.1: teraz kopię zapasową Androida zrobisz na pececie

TWRP jest dziś najpopularniejszym narzędziem do odzyskiwania systemu i wgrywania nowych obrazów firmware na Androidzie. Jego największą zaletą jest wielość funkcji, wychodzących poza to, co znajdziemy w zwykłym recovery systemu mobilnego Google'a – które działają na większości popularnych urządzeń. Właśnie udostępniona została nowa wersja TWRP 3.1, przynosząca nowe funkcje oraz dużą dawkę poprawek.

Najważniejszą nowością w TWRP 3.1 jest wsparcie dla nowego Android Debug Bridge (ADB), który pozwala na tworzenie kopii bezpieczeństwa i przywracanie ich z naszego komputera. Utworzona kopia zawiera wszystkie partycje z urządzenia z Androidem, a sprawność procesu przywracania z pewnością docenią wszyscy ci, którym często zdarza się poważniej uszkodzić system na swoim smartfonie.

Wśród ważniejszych zmian warto wymienić jeszcze wsparcie dla aktualizacji AB OTA. Nowa wersja kompatybilna jest już z Androidem 7.1 Nougat, a więc mogą z niej korzystać użytkownicy smartfonów Pixel, a także wszystkich tych nielicznych modeli, które otrzymały już nową wersję Androida. Z kolei właściciele wybranych urządzeń HTC otrzymali lepsze wsparcie dla dekodowania partycji danych. Pełną listę zmian znajdziecie na stronie TeamWin Recovery Project. Oprócz wymienionych nowych funkcji, nowa wersja to także usunięcie wielu znalezionych błędów.

Najnowszą wersją znajdziecie już w naszej bazie. Należy pamiętać by móc korzystać z pełnej funkcjonalności aplikacji, musimy posiadać dostęp do roota. Nie mając odpowiednich uprawnień, możemy co prawda wyszukiwać i pobierać obrazy, ale już ich nie wgramy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)