Odtwarzacz VLC dla Androida zyskuje nowe możliwości przesyłania obrazu na telewizor

Odtwarzacz VLC dla Androida zyskuje nowe możliwości przesyłania obrazu na telewizor

Odtwarzacz VLC dla Androida zyskuje nowe możliwości przesyłania obrazu na telewizor
Oskar Ziomek
31.01.2018 14:28

Do użytkowników VLC na Androidzie trafia nowa, testowa wersja odtwarzacza (2.9.0). Przynosi ona istotne zmiany, które mogą wyraźnie zmienić sposób dotychczasowego korzystania z programu. Wśród nowości pojawia się możliwość przesyłania multimediów na telewizor z wykorzystaniem Google Chromecast oraz obsługa stacji dokującej Samsung DEX.

Obydwa rozwiązania mogą przyciągnąć do aplikacji kolejnych użytkowników. Z nowości najciekawiej wypada oczywiście obsługa strumieniowania przez Google Chromecast. Rozwiązanie ma działać analogicznie, jak w każdej innej aplikacji z tego typu wsparciem. Wystarczy więc, żeby w tej samej sieci lokalnej co smartfon znajdował się również kompatybilny odbiornik (na przykład telewizor z przystawką), by na ekranie odtwarzania w aplikacji pokazała się ikona umożliwiająca włączenie przesyłania dźwięku lub obrazu.

350209686840305601

Obok powyższych zmian w aplikacji pojawiają się oczywiście także poprawki błędów oraz inne nowości, w tym ulepszenia stabilności, optymalizacja pod kątem Androida Oreo oraz wsparcie dla kolejnych platform. Aktualizacja jest już dostępna, ale jak zwykle w takich sytuacjach, do wszystkich użytkowników może nie trafić w tym samym momencie. Jeśli zależy nam na czasie, warto samodzielnie zajrzeć do sklepu i w razie potrzeby wymusić aktualizację.

Jeśli jak dotąd nie korzystaliśmy z wersji testowych VLC, wciąż możemy dołączyć do grona betatesterów z poziomu karty programu w Sklepie Play. Odtwarzacz VLC na Androida pobrać można za pośrednictwem naszego katalogu aplikacji. Dostępne są również wersje dla innych platfrom, w tym Windowsa (także w wersji UWP po rozwinięciu listy Wszystkie wersje), Maka oraz iOS-a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)