Office 365 otrzymał ciemny motyw. Ważna aktualizacja dostępna już na macOS

Strona głównaOffice 365 otrzymał ciemny motyw. Ważna aktualizacja dostępna już na macOS
12.12.2018 14:23
Office na macOS-a już z ciemnym motywem. (depositphotos)
Office na macOS-a już z ciemnym motywem. (depositphotos)

Wśród największych nowości wprowadzonych w macOS Mojave jest tryb ciemny. Po jego aktywacji, cały interfejs i aplikacje Apple, otrzymują ciemniejsze kolory. Spójność wyglądu potrafi jednak popsuć oprogramowanie firm trzecich. Powoli jednak się to zmienia – po ogłoszeniu nowości w Google Chrome, nowe kolory zawitały do pakietu biurowego Microsoftu.

bEKMLIXp

Ciemny motyw wcześniej pojawił się w testowych wersjach Office’a skierowanych do osób zapisanych w programie Insiders. Natomiast teraz zmiany udostępniane są dla wszystkich użytkowników korzystających ze stabilnego wydania pakietu biurowego.

Wprowadzenie trybu ciemnego zostało ogłoszone na oficjalnym blogu. Nowa wersja, która wspiera ciemniejszy schemat kolorów, oznaczona jest jako 16.20.18120801. Zostaje on automatycznie włączony po zmianie systemowych ustawień i aktywacji trybu ciemnego w całym macOS.

bEKMLIXr

Nowy zestaw kolorów dostępny jest w wybranych aplikacjach pakietu Office 365: Word, Excel, PowerPoint i Outlook. Poprawione zostały także ikony, aby wizualnie pasowały do ciemnych kolorów. Oczywiście, aby móc korzystać z nowości, niezbędny jest macOS w wersji Mojave. Aktualizacje macOS-a jak najbardziej warto pobrać. Wprowadza ona kilka ważnych usprawnień. Ponadto, od premiery nie pojawiły się żadne większe problemy – to dopracowane wydanie systemu operacyjnego.

Nowa wersja Office'a na macOS-a dodaje także funkcję wstawiania zdjęć bezpośredniego z iPhone’a. Opcja dostępna jest w aplikacji Microsoft PowetPoint. Aktualizacja wprowadza ponadto kilka mniejszych usprawnień, a także usuwa wcześniej zgłaszane błędy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEKMLIYn