Ogromny atak na giełdę DMM Bitcoin. "Wyparowało" około 305 milionów dolarów

Skradziono 305 mln dolarów w bitcoinach (Photo by Omer Taha Cetin/Anadolu via Getty Images)
Skradziono 305 mln dolarów w bitcoinach (Photo by Omer Taha Cetin/Anadolu via Getty Images)
Źródło zdjęć: © GETTY | Anadolu

01.06.2024 10:36, aktual.: 01.06.2024 11:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cyberprzestępcy nie próżnują. W ostatnich dniach przypuszczono gigantyczny atak na giełdę DMM Bitcoin. Hakerzy wykradli równowartość 305 mln dolarów. Jest to jeden z największych ataków w historii kryptowalut.

Czujność i zdrowa dawka sceptycyzmu to cechy, którymi warto kierować się w tym czasach. Zwłaszcza, gdy złodzieje czyhają na każdy kroku - również w sieci. Od podszywania się pod popularny bank, po masowe ataki DDoS, czy zorganizowane akcje wymierzone w giełdy kryptowalut. Ostatnie dni pokazują, do czego zdolni są zdeterminowani cyberprzestępcy.

Japońska giełda kryptowalut DMM Bitcoin poinformowała w piątek o ogromnym ataku hakerskim, w wyniku którego skradziono 4,502.9 bitcoinów, co stanowi ekwiwalent ok. 305 mln dolarów - informuje Tech Crunch.

Jeden z największych ataków w historii kryptowalut

Firma Elliptic, specjalizująca się w bezpieczeństwie kryptowalut, podała, że jest to ósma co do wielkości kradzież kryptowalut w historii. DMM Bitcoin zauważyła "nieautoryzowany wyciek Bitcoinów (BTC) z naszego portfela" i wciąż prowadzi dochodzenie. Podjęto kroki mające na celu powstrzymanie dalszych kradzieży, w tym ograniczenie korzystania z niektórych usług w celu zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa, jak wynika z wpisu na blogu firmy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Firma zapewniła, że wszystkie depozyty klientów zostaną w pełni zabezpieczone, a brakujące BTC zostaną uzupełnione dzięki wsparciu spółek z grupy DMM.

Rosnąca liczba cyberataków

Według firmy De.Fi, specjalizującej się w bezpieczeństwie web3, w zeszłym roku hakerzy ukradli około 2 miliardy dolarów w kryptowalutach w wyniku licznych ataków. Choć jest to ogromna suma, stanowi najniższą wartość od 2020 roku.

Sebastian Barysz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)