OneDrive z nowym, ujednoliconym wyglądem. Dropbox nie tylko niebieski

OneDrive z nowym, ujednoliconym wyglądem. Dropbox nie tylko niebieski

11.10.2017 16:11

Nowości czekają na użytkowników najpopularniejszych cyberschowków. Dysk i Zdjęcia Google zostały na desktopie połączone w jedem program, którego możliwości Wam przedstawiliśmy. Po usłudze Google, przyszedł czas na OneDrive’a oraz Dropboksa, które zyskały odświeżony interfejs.

Microsoft już w poprzednim miesiącu ogłosił zmiany, które mają trafić do OneDrive’a. Teraz na oficjalnym blogu przedstawił wytyczne nowego projektu, które to zostaną wprowadzone w ciągu najbliższych tygodni. Odświeżenia doczeka się wersja dostępna z poziomu przeglądarki, a także aplikacja na Androida, iOS-a oraz aplikacja UWP na Windowsa.

Obraz

Nowe wzornictwo w OneDrive nastawione jest na bardziej efektowne wykorzystanie dostępnej powierzchni na ekranie komputera i smartfonu. Sprawniejsze i wygodniejsze będzie sprawdzenie jakie pliki i foldery są nowe i jaka treść została udostępniona innym osobom. Zmodyfikowany został także wygląd poszczególnych plików i folderów – wszystko to zostało stworzone na podstawie badania, które sprawdzało w jaki sposób ludzkie oko analizuje elementy. Brzmi to interesująco i miejmy nadzieję, że faktycznie nowy wygląd będzie wygodniejszy w użyciu.

Obraz

Kolejnym założeniem jest ujednolicenie wyglądu. Dotyczy to wersji przeglądarkowej, a także aplikacji UWP na Windowsa i mobilnych aplikacji na Androida oraz iOS-a. Podobny będzie wygląd ikonek, elementów, a także kolorów. Microsoft twierdzi, że dzięki temu mimo poruszania się pomiędzy różnymi urządzeniami, będziemy czuli się jak w domu. Usprawniony został także silnik generowania podglądu – miniatury i obraz tworzony w funkcji podglądu pliku będzie ostrzejszy oraz będzie tworzony odczuwalnie szybciej. Został on dostosowany do ekranów 4K i Hi-DPI.

Obraz

Wprowadzony został też nowy widok listy zawartości OneDrive, który pozwala na umieszczenie więcej elementów na jednym ekranie. Osoby pracujące wspólnie nad tym samym plikiem zyskają szybki dostęp do informacji o popularności danego pliku. Wyraźnie będą też oznaczane nowe pliki. Usprawnień doczekał się również podgląd historii edycji plików.

Obraz

W przypadku Dropboksa zmiany są już miej znaczące. Zmieniono wygląd logo, stylu wybranych ilustracji i odnowiono czcionkę. Nowy projekt to bardziej jasne i śmiałe kolory oraz uproszenie wyglądu. Dropbox na swojej stronie dodaje, że teraz kolor logo nie będzie ograniczony wyłącznie do niebieskiego i będzie zmieniał się zależnie od sytuacji. Przyjęty został także nowy krój czcionki o nazwie Sharp Grotesk. Nowy wygląd będzie wprowadzany do wersji przeglądarkowej i aplikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)