Opera 11.51 RC1 z trybem pełnoekranowym pod Lionem

Redakcja

23.08.2011 15:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Opera Software poinformowała o wydaniu przeglądarki internetowej Opera 11.51 Release Candidate 1.

W nowym wydaniu Opery pojawiła się zaledwie jedna nowa funkcja. Wersja 11.51 to przede wszystkim poprawki dotyczące błędów, które pojawiły się po wydaniu wersji 11.50. Naprawiono błąd związany z obsługą nagłówka HTTP Content-Disposition, wykorzystywanego najczęściej to wywołania okna pobierania (zamiast wyświetlania zawartości pliku w przeglądarce). Usunięto również błędy, które prowadziły do zawieszenia się programu: gdy naciśnięto znak plus w sekcji Speed Dial, przy oznaczaniu wiadomości jako chcianej oraz w momencie przenoszenia przycisków w widoku dostosowywania wyglądu programu. Naprawiono błąd powodujący znaczące obciążenie procesora po uruchomieniu menedżera rozszerzeń.

W Operze 11.51 naprawione zostały również błędy związane z działaniem przeglądarki pod poszczególnymi platformami. W przypadku wersji na Windows większość zmian dotyczyła wadliwego działania instalatora — m.in. ustawienia błędnego klucza w rejestrze w przypadku wyboru Opery jako domyślnej przeglądarki oraz losowych awarii programu. W przypadku wersji przeznaczonej dla komputerów Mac naprawiono błąd w obsłudze czcionek osadzonych w dokumentach HTML. Przeglądarka ulegała awarii w przypadku wejścia przez użytkownika na stronę internetową wykorzystujących czcionki ładowane poprzez CSS3. W nowej Operze pojawiła się również obsługa trybu pełnoekranowego w Mac OS X 10.7. Pełna lista zmian dostępna jest na blogu Opera Desktop Team.

Przeglądarkę Opera 11.51 Release Candidate 1 można pobrać z poziomu naszego portalu. Przypominamy jednocześnie, że — pomimo szeregu poprawek — nadal jest to wersja rozwojowa i może pracować niestabilnie. Dostępna jest ona dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)