Opera 45 Reborn z komunikatorem WhatsApp. Odrodzenie nabiera tempa

Opera 45 Reborn z komunikatorem WhatsApp. Odrodzenie nabiera tempa

Opera 45 Reborn z komunikatorem WhatsApp. Odrodzenie nabiera tempa
06.03.2017 15:37

W połowie lutego ukazała się testowa wersja przeglądarki Opera 44, pierwsza kompilacja z serii Reborn. Odrodzenie polega tutaj na znacząco odświeżonym interfejsie i wykorzystaniu panelu bocznego. Sama nazwa nawiązuje zaś do innowacyjności, jaką Opera szczyciła się jeszcze przed migracją na silniki z Chromium.

Dziś w kanale deweloperskim ukazała się Opera 45, która przynosi kolejne nowości właśnie w rozwoju projektu Reborn. Nie są one jednak rewolucyjne – wprowadzono drobne poprawki w kolorystyce interfejsu w obu karnacjach czy większe przestrzenie pomiędzy przyciskami. Opera prezentuje się teraz czytelniej i mniej krzykliwie.

Obraz

Najważniejsze w Operze 45 jest jednak wprowadzenie obsługi nowego panelu. Dotąd – oprócz takich elementów, jak historia przeglądania, ulubione czy panel rozszerzeń, korzystać na panelu bocznym można było jedynie z facebookowego Messengera. Już przed niecałym miesiącem wspominaliśmy, że takie możliwości są bardzo ograniczone w stosunku choćby do Vivaldiego, w którym do panelu przypiąć można dowolną witrynę.

W rezultacie Opera obsługuje kolejny panel, tym razem z komunikatorem WhatsApp. Podobnie jak w przypadku Messengera, możliwe jest wysunięcie panelu komunikatora, a także przypięcie go na stałe. Ponadto na ikonie WhatsAppa na panelu bocznym wyświetlana będzie kropka sygnalizująca nadejście nowej wiadomości. Instalatory nowej deweloperskiej Opery znaleźć można na blogu przeglądarki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)