Oppo też szykuje składany smartfon, ma 3 ciekawe pomysły

Oppo też szykuje składany smartfon, ma 3 ciekawe pomysły

Oppo też szykuje składany smartfon
Oppo też szykuje składany smartfon
29.11.2018 12:23, aktualizacja: 29.11.2018 12:36

Składane smartfony z elastycznymi ekranami są coraz bliżej i będzie ich coraz więcej. Po Samsungu, Huawei, Lenovo i Xiaomi swój smartfon z tej kategorii zapowiedziała firma Oppo, która lada miesiąc wejdzie na polski rynek.

Oppo zaprezentuje swój składany smartfon podczas Mobile World Congress w Barcelonie w lutym, co potwierdziły holenderskie media. Nie znamy niestety szczegółów konstrukcji ani specyfikacji, ale warto śledzić działania firmy Oppo. Recenzja Oppo RX17 Pro pokazuje kilka innowacyjnych rozwiązań, które firma Oppo może nam zaoferować w swoim produktach, na czele z szybkim ładowaniem Super Vooc.

ilustracje z patentów Oppo / Gizchina.com
ilustracje z patentów Oppo / Gizchina.com

Możliwe, że w Barcelonie zaprezentowany zostanie tylko prototyp urządzenia, które nie będzie od razu wprowadzone do masowej produkcji. Firma Oppo zarejestrowała patenty na 3 typy składanych smartfonów, mających różne wady i zalety, ale nie wiemy, które mogłyby wejść do masowej produkcji. Jeśli macie swojego faworyta, zapraszamy do odpowiedzi w ankiecie i dyskusji w komentarzach.

Firma Google wprowadza do Androida usprawnienia, które pozwolą składanym smartfonom rozwinąć skrzydła. Na razie trudno powiedzieć, czy składane urządzenia mobilne będą chwilową modą, jak kiedyś aparaty 3D i stereoskopowe ekrany, czy zostaną z nami na dłużej. Jak by nie było, rok 2019 zapowiada się bardzo ciekawie. Na rynek wejdą nowe konstrukcje, smartfony 5G, a stosowanie modeli maszynowego uczenia jest coraz łatwiejsze.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)