Składany smartfon Galaxy F kupią tylko nieliczni. Będzie droższy niż iPhone Xs

Strona główna Aktualności
Znamy cenę galaxy F / Samsung
Znamy cenę galaxy F / Samsung

O autorze

7 listopada Samsung zaprezentował swój pomysł na składany smartfon, ale poza tym nie poznaliśmy wiele szczegółów. Koreańskie media prawdopodobnie poznały już jego cenę. Jak łatwo się domyślić, nowinka techniczna nie będzie tania.

Koreańska agencja Yonhap dotarła do informacji o nietypowym smartfonie Samsunga, prezentowanym podczas konferencji dla deweloperów. Składany smartfon, znany jako Galaxy F, ma zostać wprowadzony na rynek już niedługo, bo w marcu 2019 roku. Jego premiera odbędzie się nieco później niż kolejnego Galaxy S, z najwyższej półki.

W przeciwieństwie do masowo produkowanego Galaxy S składany Galaxy F będzie towarem luksusowym, kierowanym do nielicznych. Jego cena została podobno ustalona na poziomie około 2 milionów wonów (czyli przynajmniej 6710 zł, o ile trafi do Polski). Nie jest to jednak cena ostateczna.

Jak przystało na wyjątkowy towar, Galaxy F nie będzie masowo produkowany. Samsung planuje w 2019 roku dostarczyć do sklepów jedynie milion egzemplarzy. To bardzo mało, biorąc pod uwagę, że Galaxy S9 dostarczonych zostało 31 milionów sztuk w ciągu jednego kwartału, a jest to jeden z gorzej sprzedających się smartfonów Galaxy S w historii serii.

© dobreprogramy
s