Oszuści wyłudzają dane kart mBanku. Podszywają się pod serwis z serialami

fot. Tomasz Kawka/East News
fot. Tomasz Kawka/East News

19.08.2020 11:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wakacje to okres z pozoru wolniejszy, ale oszuści w jego trakcie nie próżnują. Najnowszy przekręt dotyczył klientów mBanku.

Wyłudzacze podszywają się pod jeden z popularnych serwisów VOD, wysyłając maile informujące o rzekomym braku opłaty za abonament i grożąc zawieszeniem subskrypcji.

Bank nie podał informacji, o jaki konkretnie serwis chodzi, ale najważniejszy w tym ostrzeżeniu wydaje się sam mechanizm psychologiczny. Oszustom chodzi o wprowadzenie klientów w niepokój i podjęcie pochopnej decyzji.

W fałszywej wiadomości e-mail znajduje się odnośnik podpisany "zrestartuj swoje członkowstwo". Kliknięcie na niego prowadzi do "lewego" panelu logowania. Jeśli ktoś wprowadzi tam swoje dane, zostanie poproszony o dane karty płatniczej. To katastrofalny błąd - informacje te zostaną wtedy przechwycone przez oszustów.

Jakie mogą być tego skutki? Wyłudzacze dysponując danymi karty płatniczej wraz z kodem weryfikacyjnym CVV2 mogą dokonywać płatności bez wiedzy ani zgody właściciela konta powiązanego z kartą.

W sytuacjach, gdy dochodzi do podejrzanych, nieautoryzowanych transakcji na koncie warto zmienić od razu limit operacji internetowych na 0 zł i zablokować kartę.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (52)
Zobacz także