Wakacje to okres z pozoru wolniejszy, ale oszuści w jego trakcie nie próżnują. Najnowszy przekręt dotyczył klientów mBanku.

bETXEyIB

Wyłudzacze podszywają się pod jeden z popularnych serwisów VOD, wysyłając maile informujące o rzekomym braku opłaty za abonament i grożąc zawieszeniem subskrypcji.

Bank nie podał informacji, o jaki konkretnie serwis chodzi, ale najważniejszy w tym ostrzeżeniu wydaje się sam mechanizm psychologiczny. Oszustom chodzi o wprowadzenie klientów w niepokój i podjęcie pochopnej decyzji.

W fałszywej wiadomości e-mail znajduje się odnośnik podpisany "zrestartuj swoje członkowstwo". Kliknięcie na niego prowadzi do "lewego" panelu logowania. Jeśli ktoś wprowadzi tam swoje dane, zostanie poproszony o dane karty płatniczej. To katastrofalny błąd - informacje te zostaną wtedy przechwycone przez oszustów.

Jakie mogą być tego skutki? Wyłudzacze dysponując danymi karty płatniczej wraz z kodem weryfikacyjnym CVV2 mogą dokonywać płatności bez wiedzy ani zgody właściciela konta powiązanego z kartą.

bETXEyID

W sytuacjach, gdy dochodzi do podejrzanych, nieautoryzowanych transakcji na koncie warto zmienić od razu limit operacji internetowych na 0 zł i zablokować kartę.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (50)
bETXEyJz