AndroidKomunikacja/społecznośćKlienty e-mailOWA for Android
OWA for Android ikona

OWA for Android15.01.0396.034

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Aplikacja Outlook Web Access jest klientem skrzynki pocztowej w ramach biznesowej wersji usługi Microsoft Office 365. Pozawala ona na korzystanie z usługi w ramach protokołu Exchange, synchronizowanie zarówno poczty elektronicznej, kontaktów jak i kalendarzy. W przeciwieństwie do klienta zwykłych skrzynek Outlook, w wypadku OWA korporacja położyła duży nacisk na bezpieczeństwo.

Podstawowe zadanie aplikacji to obsługa poczty elektronicznej. Po zalogowaniu użytkownik otrzymuje odstęp do konta, może przeglądać wiadomości i foldery. Wiadomości są wyświetlane w widoku wątkowym, możliwe jest ich przenoszenie, edycja, usuwanie i flagowanie. Aplikacja udostępnia również wyszukiwarkę, dzięki której możliwe jest szybkie odnalezienie interesującej frazy. OWA oprócz poczty synchronizuje także wszystkie kontakty zapisane na koncie, nie wymaga do tego ręcznego konfigurowania usługi Exchange ActiveSync. Użytkownik może także przeglądać kalendarze z zapisanymi wydarzeniami i spotkaniami, także te współdzielone z innymi osobami.

Jako, że aplikacja integruje się z np. mapami Bing, pozwala na szybki wyszukiwanie adresu i lokalizacji za ich pośrednictwem. Dla bezpieczeństwa oprogramowanie jest chronione kodem bezpieczeństwa (PIN) ustalanym przez użytkownika. Dane są przechowywane w zabezpieczonej formie i możliwe do zdalnego wykasowania, bez wpływania na inne dane przechowywane w pamięci urządzenia.

Aktualnie Outlook Web Access znajduje się w fazie beta (mówi o tym dopisek pre-release przy nazwie aplikacji), mogą więc występować problemy podczas korzystania z niej. Nie oferuje ona również interfejsu w języku polskim, do działania wymaga posiadania konta pocztowego w ramach biznesowej edycji Office 365 oraz urządzenia pracującego pod kontrolą systemu Android 4.4 KitKat. Próba skonfigurowania zwykłego konta Outlook / Hotmail zakończy się niepowodzeniem.

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań393
Data aktualizacji27 lip 2016
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
OWA for Android ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)