MacOSBiuroEdytory tekstówPages
Pages ikona

Pages11.2

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Pages to edytor tekstu przygotowany przez firmę Apple. Z jego pomoca można szybko i bez wysiłku przygotować eleganckie, estetyczne dokumenty, które będą zapisywane w chmurze iCloud, które można udostępnić innym i komentować.

Siłą edytora jest możliwość pracy z kilkudziesięcioma bardzo eleganckimi szablonami, dzięki którym raporty, listy czy wizytówki będą świetnie się prezentować na ekranie i na wydruku. Uproszczony pasek narzędzi daje użytkownikowi szybki dostęp do najpotrzebniejszych narzędzi, jak kształty, media, tabele, wykresy czy też możliwość udostępnienia pliku. Początkujący użytkownicy mogą włączyć sobie podpowiedzi, które pomogą im opanować program.

Narzędzia formatowania tekstu zostały zebrane w jednym panelu, który pokazuje aktualne informacje zależne od tego, jaki fragment dokumentu jest zaznaczony lub gdzie znajduje się kursor. Dzięki temu można także łatwo zmieniać style tekstu i sterować zawijaniem tekstu wokół innych obiektów. Przy wstawianiu tekstu można skorzystać z masek lub automatycznego usuwania tła, a przy precyzyjnym układaniu elementów pomagają precyzyjne linijki i prowadnice. Takie elementy, jak listy, numery stron, nagłówki, stopki czy spisy treści można tworzyć automatycznie.

Do pisania można włączyć tryb „bez rozpraszania”, w którym na stronie widoczny jest tylko powstający tekst, albo skorzystać z automatycznego podkreślania zmian. Nie zabrakło możliwości sprawdzania pisowni.

Pages do pewnego stopnia jest w stanie odczytywać dokumenty zapisane w Wordzie, a także pliki tekstowe i RTF. Eksport dokumentów jest możliwy w formacie Worda, a także jako PDF i EPUB. Jego własny format zapisu dokumentów pozwala na edycję także w iCloud i w mobilnej wersji Pages. Zmiany w dokumencie są zapisywane automatycznie.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.73 oceny
Twoja ocena
ProducentApple, Inc.
Liczba pobrań6 626
Data aktualizacji22 paź 2021
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Pages ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (2)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)