Coraz więcej ofert pracy!

O tym, że na Linuksie [URL=http://www.dobreprogramy.pl/Na-Linuksie-mozna-zarobic,Blog,16230.html]można zarobić niezłą kasę[/URL], nie trzeba już nikogo przekonywać. I to zarabiają nie tylko firmy, które tworzą Open Source, ale i pracownicy firm korzystających z takich rozwiązań oraz sami deweloperzy, fanatycy czy społeczność.

W czasie globalnego kryzysy ekonomicznego, wiele firm uruchomiło różne mechanizmy oszczędzania. Jedne firmy po prostu zwalniają pracowników, inne zmniejszają zarobki pracowników, a jeszcze inne szukają tańszych rozwiązań w sektorze IT.

Potrzeba cięcia kosztów wyjątkowo pomaga we wzroście popularności Linuksa. A rym samym powoduje to wzrost zapotrzebowania na ludzi, którzy znają ten system. Według badań [URL=http://www.linuxfoundation.org/]The Linux Foundation[/URL], w ciągu ostatnich 5 lat, na rynku pracy odnotowano ponad 80% wzrost zapotrzebowania na specjalistów związanych z Linuksem. I co lepsze, to zapotrzebowanie rośnie bardzo dynamicznie.

Aby pomóc w odszukaniu specjalistów, Fundacja otworzyła specjalną witrynę internetową pod adresem [URL=http://jobs.linux.com/]jobs.linux.com[/URL]. Ma ona pomóc w odnajdywaniu się pracodawców oraz pracowników z tej samej branży.

Jim Zemlin, dyrektor wykonawczy Linux Foundation podczas zeszłorocznego [URL=http://events.linuxfoundation.org/events/collaboration-summit]Linux Collaboration Summit[/URL] powiedział, że wzrost zainteresowania Linuksem oraz zwiększaniem miejsc pracy dla specjalistów tego systemu idzie na przeciw rosnącemu bezrobociu. Jim określił też Linuksa jako "najszybciej rozwijającą się platformę".

Nie pozostało nic innego jak uczyć się Linuksa i zacząć zarabiać na nim wielkie pieniądze.