Październikowa aktualizacja Windows 10 i szybsze wdrażanie: wydano kolejną łatkę

Październikowa aktualizacja Windows 10 i szybsze wdrażanie: wydano kolejną łatkę

Październikowa aktualizacja Windows 10 trafi do kolejnych użytkowników, fot. materiały prasowe Microsoft
Październikowa aktualizacja Windows 10 trafi do kolejnych użytkowników, fot. materiały prasowe Microsoft
Oskar Ziomek
08.04.2019 13:13, aktualizacja: 08.04.2019 13:23

Microsoft po raz kolejny podejmuje kroki, dzięki którym wdrażanie październikowej aktualizacji Windows 10 ma nabrać tempa. Jak zwraca uwagę serwis Softpedia, tym razem narzędziem jest łatka KB4023057, którą otrzymują użytkownicy starszych wersji systemu Windows 10, przez co należy rozumieć wydanie 1803 i wcześniejsze. Po instalacji za pośrednictwem Windows Update, komputer powinien być przygotowany do szybszego wykonania aktualizacji funkcji.

To dla producenta ważne, ponieważ statystyki aktualizacji systemu nie wyglądają tak dobrze, jak w przypadku wersji 1803 i poprzednich. Wraz z październikową aktualizacją Microsoft zmienił nieco podejście do aktualizacji, przez co nowa wersja systemu instalowana jest u kolejnych osób dużo wolniej. Zmiany w tym zakresie postępują i kolejną ich serię zobaczymy wraz z premierą majowej aktualizacji, o której pisaliśmy w odrębnej publikacji.

Status Windows Update w systemie Windows 10.
Status Windows Update w systemie Windows 10.

Łatka przygotuje system do aktualizacji

Jak dowiadujemy się z informacji na stronie pomocy technicznej Windowsa, opisywana aktualizacja ma za zadanie przygotować komputer do instalacji dużej aktualizacji funkcji, w tym przypadku Windowsa 10 w wersji 1809.

Wśród działań systemu należy się więc spodziewać na przykład przywrócenia domyślnych ustawień sieci (w przypadku wykrycia problemów), naprawy uszkodzonych komponentów systemowych czy kompresji plików użytkownika, by zapewnić odpowiednią ilość miejsca na dysku podczas aktualizacji.

Warto przypomnieć, że choć majowa aktualizacja zostanie lada moment udostępniona testerom, to poprzednia – październikowa – działa jak na razie tylko u niewielkiej części użytkowników. Statystyki z końca marca mówią o obecności wersji 1809 tylko u około 26 procent użytkowników Windowsa 10.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)