Picasa również wykona automatyczną kopię zdjęć w ramach usługi Google+

Picasa również wykona automatyczną kopię zdjęć w ramach usługi Google+

Picasa również wykona automatyczną kopię zdjęć w ramach usługi Google+
Redakcja
17.12.2013 23:14

Już spory czas temu Google zaoferowało automatyczną kopię zapasową zdjęć i filmów wykonanych przy użyciu urządzeń mobilnych. Funkcja ta pojawiła się w kliencie Google+ dla Androida i wzorem np. Dropboksa, pozwalała na przesyłanie danych zupełnie w tle przy pomocy sieci Wi-Fi lub komórkowej (w zależności od ustawień). Te pojawiają się następnie w ramach usługi Zdjęcia Google+ i użytkownik jest powiadamiany odpowiednim komunikatem. Teraz w podobną opcję wyposażono nową wersję desktopowej aplikacji Picasa.

350045324884273089

Ta stanowi program do katalogowania obrazów, ale nie tylko. Pozwala ona na oznaczanie twarzy, określanie lokalizacji wykonania zdjęć, a także retusz poprzez całkiem rozbudowane opcje. Wśród nich znajdziemy m.in. poprawę kontrastu, jasności, regulację cieni, czy też nakładanie różnych efektów takich jak HDR. Po instalacji nowej wersji użytkownikowi jest proponowane automatyczne wysyłanie kopii zdjęć do usługi Google+. Oczywiście takie kopie nie są dostępne publiczne i zmienić to może ręcznie dopiero użytkownik z poziomu interfejsu sieci. Zdjęcia mogą być również automatycznie poprawiane i wyświetlane właśnie w takiej formie (z możliwością powrotu do stanu standardowego w dowolnym momencie).

Domyślnie wykonywana jest kopia wszystkich synchronizowanych wcześniej plików, warto więc sprawdzić ustawienia – osoby mające np. wiele plików graficznych na pulpicie mogą później zobaczyć w Google+ prawdziwy bałagan. Poza tym w moim wypadku okazało się, że ma ona nad wyraz spory apetyt na procesor nawet gdy zupełnie nie ma co robić. Sama aplikacja oprócz wdrożenia tej funkcji nie zmieniła się w żaden widoczny sposób. Ostatnie działania Google mogły sugerować, że niebawem program zostanie wręcz porzucony. Ten krok oznacza, że albo się tak nie stanie, albo aplikacja zniknie i kopia będzie wykonywana np. przez przeglądarkę Chrome, jedyną, na której można obecnie korzystać z pełnych możliwości usługi (np. webowy edytor). Aplikację Picasa znajdziecie oczywiście w bazie naszego serwisu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)