Pierwsze informacje o następcy Windows 7

Wojciech Cybulski

28.06.2010 18:25, aktual.: 29.06.2010 12:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Francisco Martín García - znany bloger i tester oprogramowania Microsoftu - opublikował pierwsze informacje o systemie, który ma być następcą Windows 7.

Windows 8 - bo tak roboczo określany jest nowy system - zostanie wydany prawdopodobnie pod koniec 2012 roku. Microsoft ma więc jeszcze około 2 lata, by dopracować swój produkt. Z udostępnionych informacji wynika, że nowy system ma w pełni korzystać z takich technicznych nowości jak USB 3.0 czy Bluetooth 3.0. Cechą charakterystyczną następcy Windows 7 będzie także szybkość dostępu do informacji - nowy system zapewni użytkownikom możliwość skorzystania z niektórych funkcji niemal od razu po włączeniu komputera. W szczególności ma to dotyczyć treści umieszczonych online, takich jak strony internetowe, maile czy multimedia. Kolejną nowością w Windows 8 będzie obsługa czujników, które pozwolą między innymi automatycznie dopasować podświetlenie matrycy do warunków świetlnych. Pojawi się także natywne wsparcie dla technologii podobnej do Kinect, dzięki której możliwe będzie wykorzystanie kamery internetowej do automatycznego logowania użytkowników. Udostępnione dokumenty sugerują ponadto, że Microsoft pracuje nad udoskonalonym mechanizmem szyfrowania dysków dla systemu Windows 8. Z kolei beta Internet Explorera 9, z pełnym interfejsem graficznym, planowana jest na sierpień.

Gdyby Microsoft zdecydował się wydać publiczną wersję beta Windows 8, tak jak zrobił to w przypadku Siódemki, trafiłaby ona w ręce testerów w trzecim lub czwartym kwartale 2011 roku.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (198)