Pionier jeszcze przed premierą. Edge pierwszą przeglądarką z obsługą Dolby Digital Plus

Pionier jeszcze przed premierą. Edge pierwszą przeglądarką z obsługą Dolby Digital Plus

Pionier jeszcze przed premierą. Edge pierwszą przeglądarką z obsługą Dolby Digital Plus
27.05.2015 12:57, aktualizacja: 27.05.2015 20:11

Usługi streamingowe, zarówno jeśli chodzi o pliki audio i wideo, w ciągu kilku lat na dobre weszły pod strzechy. Często do korzystania na przykład ze Spotify, użytkownicy nie używają już aplikacji pulpitowych, decydując się na wygodny i równie sprawny interfejs przeglądarkowy. Tę tendencję zdaje się dostrzegać Microsoft. Edge będzie bowiem pierwszą przeglądarką obsługującą kompresję Dolby Digital Plus.

Wczoraj pisaliśmy o nowej aplikacji Muzyka dla Windows 10. Okazuje się, że nowy interfejs tej aplikacji (która wciąż nie doczekała się korektora) to nie jedyny krok Microsoftu na drodze do usprawniania swoich programów odtwarzających muzykę. Paradoksalnie lepszym odtwarzaczem od Muzyki może się okazać nowa przeglądarka Edge.

Obraz

Microsoft ogłosił, że Edge będzie obsługiwał kompresję Dolby Digital Plus. Będzie to umożliwiało stronom wykorzystanie aż 15 pełnozakresowych kanałów audio w maksymalnej przepływności 6,144 Mbit/s. Maksymalna częstotliwość próbkowania to 96 kHz. Użytkownicy testujący Windowsa 10 już teraz mogą obejrzeć demonstrację nowych możliwości przeglądarki w przygotowanym w tym celu serwisie Dolby Audio Experience.

Jak dotąd żadna inna przeglądarka nie obsługuje tej kompresji, co czyni Edge'a programem na swój sposób pionierskim jeszcze przed premierą. Biorąc pod uwagę, że dla wielu użytkowników to właśnie ta przeglądarka stanie się wkrótce główną, można zakładać, że strumieniowanie będzie możliwe w coraz lepszej jakości. Czy to wystarczy, aby jednocześnie stawało się coraz popularniejsze?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)