Pixel C i Android 7.1.2: wielozadaniowość wygodniejsza na tablecie

Pixel C i Android 7.1.2: wielozadaniowość wygodniejsza na tablecie

03.04.2017 11:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wielu użytkowników urządzeń z Androidem może pomarzyć o Androidzie 7.0 Nougat, jednak w zupełnie innej sytuacji są właściciele Pixeli, w tym tabletu Pixel C. Właśnie wydana została kolejna aktualizacja, oznaczona numerkiem 7.1.2. Nie jest to tylko zbiór poprawek, przynosi ona kilka nowości.

Sam rozmiar nowej aktualizacji świadczy, że użytkownicy otrzymują coś więcej, niż tylko wyeliminowanie zauważonych wcześniej luk czy błędów. Po przeprowadzonych beta testach Androida 7.1.2, upubliczniona została wersja dla osób nie uczestniczących w programie Android Beta. Aktualizacja waży 340 MB i powinna już być dostępna w stabilnym kanale.

źródło: 9to5google.com
źródło: 9to5google.com

Usprawniony Pixel Launcher na tablecie zyskał funkcje znane ze smartfonów. Dodano uruchamianie siatki wszystkich zainstalowanych aplikacji pociągnięciem palcem w górę, a także widżet pogody i kalendarza w górnym lewym rogu. Ponadto wirtualne przyciski systemowe mogą być teraz białe i powinny lepiej pasować do wybranych stylów wyglądu.

Zmianą przynoszącą odczuwalnie większy komfort jest nowe menu z listą ostatnio uruchomionych aplikacji. Zostało ono przystosowane do większych ekranów tabletów – aplikacje przedstawiane są w postaci siatki, mamy osiem aplikacji na jednym ekranie, a nie pojedyncze, duże karty.

źródło: 9to5google.com
źródło: 9to5google.com

Nowa aktualizacja zawiera również kwietniowy biuletyn bezpieczeństwa, eliminujący zgłaszane luki w systemie. Aktualizacja powinna już być dostępna, możecie to sprawdzić przechodząc do ustawień urządzenia. Pamiętajcie, że przed aktualizacją akumulator musi mieć minimum 50% naładowania, a najlepiej podłączyć tablet do zasilania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)