PlayStation 5. Dodatkowy dysk SSD może przegrzać konsolę, Sony interweniuje

PlayStation 5. Dodatkowy dysk SSD może przegrzać konsolę, Sony interweniuje

PlayStation 5. Dodatkowy dysk SSD może przegrzać konsolę, Sony interweniuje
Redakcja
28.02.2021 12:45, aktualizacja: 28.02.2021 22:52

Kilka dni temu pisaliśmy, że nieliczni właściciele PlayStation 5 będą mogli wkrótce zainstalować dodatkowe dyski SSD w konsoli . Problemem może jednak okazać się chłodzenie. Tak przynajmniej twierdzi Bloomberg, powołując się na anonimowe źródła.

Sony już pracuje nad nowym firmware, który ma jeden cel – przyspieszyć pracę wentylatorów. Powód? Obawa przed przegrzaniem PS5.

PlayStation 5 bazowo posiada dysk M.2 SSD. Jest szybki, ale jego pojemność pozostawia wiele do życzenia. Z systemowych 825 GB realnie pozostaje ok. 667 GB przestrzeni użytkowej. Dla miłośników chociażby "Call of Duty: Warzone" taka liczba to dramat.

Kluczem ma być aktualizacja oprogramowania sprzętowego (firmware), która zniesie dotychczasową blokadę i pozwoli na dołożenie dodatkowego dysku SSD do konsoli.

Sony doskonale zdaje sobie sprawę z "efektów cieplnych", jakimi charakteryzowały się ich poprzednie konsole. Stąd planowany firmware, który ma ochłodzić gorące zapędy konsoli. Nie wiadomo natomiast czy przekazanie większej mocy w kierunku wentylatorów nie sprawi, że PS5 będzie głośniejsze niż dotychczas.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)