Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

16.03.2013 18:10

Poszukujecie wygodnego, a przy tym ciekawie prezentującego się klienta serwisu Twitter? Chcielibyście zmienić nazwy wielu plików lub folderów jednocześnie? Albo przygotować spersonalizowany nośnik instalacyjny systemu Windows? Jeśli tak, sprawdźcie aplikacje, które na przestrzeni ostatniego tygodnia poszerzyły bazę oprogramowania w portalu dobreprogramy.

Obraz

Najciekawszą naszym zdaniem pozycją wśród nowości w tym tygodniu jest VSDC Free Video Editor, bezpłatny edytor do nieliniowej obróbki materiałów wideo, który pozwala na tworzenie filmów o dowolnej złożoności i wykorzystanie w nich ciekawych efektów wizualnych oraz dźwiękowych. Aplikacja pomimo swoich stosunkowo niewielkich rozmiarów godnie konkurować może z wieloma konkurencyjnymi rozwiązaniami tego typu. Jej zastosowań jest wiele, z powodzeniem wykorzystywana ona może być do amatorskiego montażu filmików z wakacji czy ważnych uroczystości rodzinnych, tworzenia pokazu slajdów, authoringu czy nawet konwertowania klipów pomiędzy wieloma popularnymi formatami. Co istotne, narzędzie posiada sporą funkcjonalność, jednocześnie pozostając bardzo proste w obsłudze. Podczas pracy nad projektem do dyspozycji użytkownika pozostają opcje do importowania dowolnej ilości plików wideo i zdjęć. Bez przeszkód wykorzystywane one mogą być w obrębie tego samego projektu, przeplatane przy użyciu dostępnych w programie efektów wizualnych. Z racji tego, że VSDC Free Video Editor jest nielinowym edytorem wszystkie użyte podczas pracy obiekty nie muszą być układane w liniowych sekwencjach - poszczególne komponenty mogą być dowolnych rozmiarów, a ich ulokowanie na osi czasu zależy jedynie od inwencji twórczej użytkownika.

Obraz

Na tym jednak nowości się nie kończą. Wśród pozycji, na które warto zwrócić uwagę znalazło się narzędzie do masowej zmiany nazw plików i folderów Advanced Renamer, diagnozowania dysków twardych PassMark DiskCheckup, tworzenia spersonalizowanych nośników instalacyjnych systemu Windows Win Toolkit, a także aplikacje Blumind do kreowania map myśli oraz EximiousSoft Logo Designer, dająca możliwość łatwego projektowania różnego rodzaju logotypów. Na liście debiutantów znalazło się również środowisko do tworzenia gier GameMaker Studio i GameMaker MIPS Edition, kreator animowanych tapet Animated Wallpaper Maker, ciekawy menedżer plików Immersive Explorer, narzędzie do usuwania ze zdjęć zbędnych obiektów Photo Stamp Remover, klient serwisu Twitter MetroTwit oraz narzędzie do analizowana i wizualizacji danych zgromadzonych na dyskach twardych Disk Savvy. Nie zabrakło również wielu innych, małych, ale często bardzo użytecznych programów - Ashampoo Photo Mailer, VT Hash Check, Shortcut Cleaner, RKill, Xtreme Download Manager, Sizer oraz Seas0nPass i evasi0n.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do testowania debiutujących na łamach dobrychprogramów aplikacji. Czekamy również na Wasze propozycje oprogramowania, które chcielibyście, abyśmy to my przetestowali i udostępnili w naszej bazie :-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)