Popularność Firefoksa spada, dziś używa go mniej niż 10% internautów

Popularność Firefoksa spada, dziś używa go mniej niż 10% internautów

Popularność Firefoksa spada, dziś używa go mniej niż 10% internautów
Oskar Ziomek
05.06.2018 15:16

Na stronie serwisu Netmarketshare pojawiły się nowe dane statystyczne związane z popularnością przeglądarek internetowych. Choć trend w większości przypadków został zachowany, warty uwagi jest wynik uzyskany przez Firefoksa na desktopach i laptopach – w maju z przeglądarki korzystało tylko 9,92% internautów. To pierwszy wynik Firefoksa poniżej 10% uzyskany w ostatnim czasie.

Na pierwszym miejscu znajduje się natomiast niezmiennie Google Chrome z wynikiem niecałych 63% i wzrostem o ponad 1 punkt procentowy w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Chrome w dodatku powoli, ale nieustannie rośnie w siłę. Przeciwieństwem jest Firefox, który również powoli, ale uzyskuje niemal konsekwentnie coraz gorsze rezultaty.

Popularność Firefoksa w ciągu ostatnich 24 miesięcy, źródło: Netmarketshare.
Popularność Firefoksa w ciągu ostatnich 24 miesięcy, źródło: Netmarketshare.

Niska popularność przeglądarki jest niezmienna od dłuższego czasu. W dwuletniej historii miesięcznych statystyk z Netmarketshare, Firefox był wykorzystywany przez ponad 15% internautów tylko w ciągu 3 miesięcy. To z pewnością kiepska wiadomość dla twórców przeglądarki, którzy wraz z wydaniem Firefoksa Quantum w drugiej połowie ubiegłego roku chcieli odzyskać swoją dawną pozycję, nakłaniając do zmiany przeglądarki użytkowników, którzy wybrali Chrome'a.

Warto zwrócić uwagę, że statystyki Firefoksa zawyża między innymi Polska. Niedawno podobne badania popularności przeprowadzone zostały na mniejszą skalę między innymi w naszym kraju. Okazuje się, że w Polsce z Firefoksa korzysta aż 32% internautów i jest to najwyższy wynik spośród badanych krajów. Na drugim końcu znalazła się Turcja – tam Firefox wykorzystywany jest tylko przez 4% użytkowników i jeszcze wyraźniej dominuje Chrome.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (252)