Portal przeniesiony z VR do AR: zamień własne mieszkanie w teren gry dzięki HoloLens

Portal przeniesiony z VR do AR: zamień własne mieszkanie w teren gry dzięki HoloLens

Portal przeniesiony z VR do AR: zamień własne mieszkanie w teren gry dzięki HoloLens
Oskar Ziomek
07.02.2017 19:22

Co zrobić, kiedy gra w wirtualnej rzeczywistości nie jest już tak porywająca jak na początku? Stworzyć jej odpowiednik wykorzystujący rzeczywistość rozszerzoną. Do takich wniosków doszedł zapewne KennyW – twórca oprogramowania, któremu udało się przenieść część rozgrywki znanej z gry Portal do świata AR. Choć na obecnym etapie mowa jest jedynie o koncepcie i szkielecie do dalszych prac, już teraz sytuacja wygląda obiecująco, jako kolejna propozycja do wykorzystania gogli Microsoft HoloLens.

Efekty pracy programisty można podziwiać w filmie, który zwraca uwagę przede wszystkim na dobre rozpoznawanie obiektów (np. poprawne zachowanie sześcianu na schodach lub płaskich powierzchniach):

Portal in Augmented Reality with HoloLens

Jak się okazuje, przerobienie gry i rozszerzenie o współpracę z goglami Microsoftu nie było szczególnie trudne. Pomogła w tym również platforma, dzięki czemu uniknięto zbędnych komplikacji. Jak zauważa KennyW w wywiadzie dla TNW:

Projekt ten wykorzystuje silnik Unity 3D, a ten jest obsługiwany przez HoloLens.

Na tę chwilę nie wiadomo, jak potoczą się dalsze losy projektu, ale rozgłos, który już teraz osiągnął pozwala przypuszczać, że nie zostanie tak szybko zapomniany. Jedyne, czego teraz brakuje to połączenia jego potencjału z logiką samej gry, aby wersję przygotowaną dla gogli HoloLens uznać za kompletną propozycję AR.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)