Poweramp dostępny na Androida Auto. Nowa wersja odtwarzacza przyniosła wiele zmian

Poweramp trafił na Androida Auto
Poweramp trafił na Androida Auto
Oskar Ziomek

24.01.2019 12:01, aktual.: 24.01.2019 12:19

Dobre wieści dla zmotoryzowanych użytkowników popularnego odtwarzacza Poweramp na Androidzie. Program został zaktualizowany do wersji v3 Build 817, w której pojawiło się wiele nowości, na czele z integracją z Android Auto. Dzięki temu, po podłączeniu smartfona do samochodowego systemu infotainment obsługującego Android Auto, nie trzeba będzie korzystać z innego odtwarzacza. Pozwoli to na przykład swobodnie uruchamiać listy odtwarzania ustalone wcześniej w Powerampie na smartfonie. Integracja z Powerampem zadziała oczywiście także przy korzystaniu z Android Auto na ekranie telefonu.

O szczegółach informuje serwis XDA Developers, zwracając uwagę na nowości, które pojawiły się w aplikacji. Po aktualizacji, Poweramp zyskał między innymi ulepszenia w zakresie interpretacji tagów utworów, widżet dla playlist z opcją losowego odtwarzania, czy obsługę nowych poleceń Asystenta Google. Dzięki temu użytkownik może poprosić Asystenta o odtworzenie konkretnego utworu wybranego artysty właśnie w aplikacji Poweramp i polecenie zostanie prawidłowo zinterpretowane.

Ekran odtwarzania – jasny motyw Android Auto w dzień.
Ekran odtwarzania – jasny motyw Android Auto w dzień.

Prawdopodobnie najbardziej wyczekiwaną i najciekawszą nowością z listy zmian jest jednak integracja z Android Auto, a mowa oczywiście o systemie, który pozwala wyświetlać na ekranie w samochodzie aplikacje zainstalowane w zgodnym smartfonie. Poweramp jest teraz poprawie rozpoznawanym odtwarzaczem, który oferuje miły dla oka interfejs i wygodne przeglądanie albumów. Aby z niego korzystać, najpierw konieczne jest zainstalowanie najnowszej wersji Powerampa w smartfonie. Później trzeba tylko wybrać odtwarzacz z listy dostępnych programów w menu odtwarzania muzyki – już w samochodzie lub na ekranie smartfona, jeśli aplikacja wykorzystywana jest w tym trybie.

Wybór albumu.
Wybór albumu.

Podobnie, jak inne odtwarzacze w Android Auto, również Poweramp pozwala wybierać utwory między innymi na podstawie tagów, a więc w podziale na albumy, gatunki, czy wykonawców. Korzystać można także z list odtwarzania i kolejki, by łatwiej planować utwory, które wkrótce zabrzmią w głośnikach.

  • Poweramp pojawia się wśród innych odtwarzaczy muzyki w Android Auto.
  • Muzykę można przeglądać m.in. na podstawie albumów czy wykonawców.
[1/2] Poweramp pojawia się wśród innych odtwarzaczy muzyki w Android Auto.

Warto zwrócić uwagę, że nowa wersja Powerampa może jeszcze nie być dostępna dla każdego. Aby upewnić się, czy zainstalowana edycja jest tą najnowszą, po uruchomieniu aplikacji z menu należy wybrać Dziennik zmian i sprawdzić numer Builda. By móc korzystać z integracji z Android Auto, konieczne jest posiadanie najnowszej kompilacji, czyli Builda 817. Jeśli ta edycja nie jest jeszcze dostępna, aktualizacja z pewnością pojawi się na dniach – jak zwykle w takich przypadkach, nowa wersja programu trafia do użytkowników w seriach. Osoby, które nie chcą czekać, mogą pobrać plik APK i zdecydować się na samodzielną instalację poza Sklepem Play. Właściwą paczkę można znaleźć w naszym katalogu, zaglądając do rozwijanego menu Wszystkie wersje.

Poweramp w Android Auto – jak uruchomić w razie problemów?

Jak informuje serwis XDA Developers, aby korzystać z Powerampa w Android Auto konieczne jest najpierw wyrażenie zgody na obsługę aplikacji z nieznanych źródeł w ustawieniach programisty Android Auto. Problem ma wynikać z oczekiwania na akceptację odtwarzacza przez Google. W moim przypadku nie było to konieczne i aplikacje zaczęły ze sobą współpracować bez dodatkowych działań, jednak gdyby rzeczywiście ktoś spotkał się z takim problemem, warto wiedzieć, jak owe ustawienia programisty zmienić.

By do nich dotrzeć, konieczne jest uruchomienie w smartfonie aplikacji Android Auto, a następie wyświetlenie menu Informacje. Po pojawieniu się nowego ekranu, konieczne jest szybkie, wielokrotne dotknięcie nagłówka z napisem Informacje o Androidzie Auto. Na ekranie pojawi się komunikat o możliwości włączenia opcji dla programistów – należy wyrazić zgodę na jego uruchomienie, klikając na OK.

  • Krok 1: wybór widoku Informacje z menu.
  • Krok 2: szybkie, wielokrotne dotknięcie nagłówka.
[1/2] Krok 1: wybór widoku Informacje z menu.

Opcje programistów dostępne są od teraz w rozwijanym menu w prawym, górnym rogu aplikacji. Po ich wyświetleniu, należy teraz odszukać pozycję Nieznane źródła i ją zaznaczyć. Na tym etapie ewentualne problemy z integracją Powerampa z Androidem Auto nie powinny już występować.

  • Krok 3: wyświetlenie opcji dla programistów.
  • Krok 4: zezwolenie na aplikacje z nieznanych źródeł.
[1/2] Krok 3: wyświetlenie opcji dla programistów.

Warto dodać, że wspomniane ewentualne komplikacje mogą występować tylko do czasu akceptacji nowego odtwarzacza dla Androida Auto przez Google. Na tę chwilę nie wiadomo jak długo będzie to trwało, jednak można przypuszczać, że problemy nie będą występować już za kilka dni, a najwyżej tygodni.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)