Prawo jazdy w aplikacji mObywatel od 5 grudnia 2020 r. Zamień "plastik" na mPrawo Jazdy

mPrawo Jazdy, fot. Ministerstwo Cyfryzacji / Pixabay
mPrawo Jazdy, fot. Ministerstwo Cyfryzacji / Pixabay
Oskar Ziomek

07.09.2020 09:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ministerstwo Cyfryzacji potwierdziło datę wprowadzenia elektronicznej wersji prawa jazdy do aplikacji mObywatel. Już od 5 grudnia bieżącego roku kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą plastikowego dokumentu, a jego odpowiednik będą mogli mieć przy sobie dzięki właściwie skonfigurowanej aplikacji w smartfonie. Prawo jazdy – a w tym kontekście mPrawo Jazdy – będzie dostępne w aplikacji mObywatel na Androida i iOS-a.

"Dwa lata temu podjęliśmy decyzję, dzięki której Polacy nie muszą mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego samochodu oraz dokumentu potwierdzającego jego ubezpieczenie. Dzisiaj zrobiliśmy kolejny krok" – tłumaczył minister cyfryzacji Marek Zagórski w piątkowym komunikacie. "Za trzy miesiące będziemy mogli zostawić prawo jazdy w domu albo skorzystać z aplikacji mObywatel, do czego zresztą bardzo zachęcam" – dodaje.

W aplikacji mObywatel będzie można sprawdzić nie tylko uprawnienia, ale i Punkty Karne, źródło: Ministerstwo Cyfryzacji.
W aplikacji mObywatel będzie można sprawdzić nie tylko uprawnienia, ale i Punkty Karne, źródło: Ministerstwo Cyfryzacji.

W aplikacji mObywatel już teraz są dostępne inne funkcje, które sprzyjają wygodzie kierowców, a chodzi o zakładkę mPojazd. To zamiennik fizycznego dowodu rejestracyjnego oraz potwierdzenia polisy OC, dzięki któremu papierowe dokumenty mogą zostać w domu. Aplikacja w czytelny sposób podpowiada także, ile dni pozostało do kolejnego przeglądu technicznego.

Chcesz skorzystać? Musisz mieć Profil Zaufany

Aplikacja mObywatel jest dostępna na smartfony z Androidem i iOS-em, a do jej uruchomienia niezbędne jest posiadanie Profilu Zaufanego. Warto go założyć, bo oprócz możliwości skonfigurowania aplikacji, pozwoli także na zdalne załatwianie szeregu spraw w urzędach. Jak założyć Profil Zaufany oraz jakie są jego zalety dowiecie się z naszego poradnika.

Aplikację mObywatel na Androida i iOS-a można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)