Premiera Wasteland 2 pod koniec sierpnia

Premiera Wasteland 2 pod koniec sierpnia

Premiera Wasteland 2 pod koniec sierpnia
21.05.2014 10:24, aktualizacja: 21.05.2014 10:54

Bardzo powoli wielkie gry RPG ufundowane na Kickstarterze wreszcie szykują się do premiery. Co prawda na Pillars of Eternity czy Torment: Tides of Numenera jeszcze trochę poczekamy, ale projekt Wasteland 2, który dwa lata temu zebrał blisko 3 miliony dolarów na realizację, zadebiutuje oto pod koniec sierpnia. Osoby śledzące rozwój projektu na łamach Steam Early Access już mogą szwendać się po całej zniszczonej Arizonie. Wersja beta gry została zaktualizowana również o liczne poprawki błędów.

350108387855525825

Młodsi gracze mogą nie pamiętać pierwszej części, która niezłego szumu narobiła w 1988 roku, ale stanowiącą jej duchowego spadkobiercę serię Fallout już znać powinni. Brian Fargo zebrał sporą część ekipy odpowiedzialnej za przedstawienie dziejów mieszkańców niezapomnianych Krypt i z finansową pomocą miłośników porządnych dzieł RPG udało mu się wreszcie prawie dopiąć projekt na ostatni guzik. Gra korzysta ze znanej technologii Unity. Szykowana jest w wersjach Windows, Linux oraz OS X.

W Wasteland 2 wcielimy się w grupkę tak zwanych Rangersów, zgrany zespół twardzieli potrafiący przetrwać w nieprzychylnym środowisku zdewastowanym przez nuklearną wojnę. To alternatywna wizja naszej rzeczywistości, w której komuś w 1998 roku puściły nerwy i tak cała Ziemia wkrótce zamieniła się w jedno wielkie radioaktywne wysypisko. W całym chaosie nasi bohaterowie postanawiają spróbować uratować trzymających się przy życiu ocalałych. Tych, którzy nie zamienili się w mutantów, zupełnie nie oszaleli czy nie chcieli stać się członkami jednej z wielu groźnych band, szalejących na pustkowiach.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dostaniemy to wszystko, co pokochaliśmy w pierwszych Falloutach, a nawet oczywiście więcej. Znowu będą emocjonujące walki z wrogami w ujęciu taktycznym, masa broni do zebrania, interesujące wątki oraz postacie, bohaterowie niezależni do przyłączenia do drużyny, a przede wszystkim rozbudowane statystyki poszczególnych Rangerów. Producenci szacują, że jednorazowe przejście gry na szybko zajmie około 50 godzin. Rzecz jasna chcącym poznać wszystkie wątki oraz zwiedzić wszelkie zakamarki czas ten się znacznie wydłuży.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)