Premiery: Minecraft: Story Mode z bloczków czy Serca z Kamienia dla wiedźmina?

Premiery: Minecraft: Story Mode z bloczków czy Serca z Kamienia dla wiedźmina?

13.10.2015 11:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli marzycie, aby wyrwać się w ten szary dzień z pracy czy szkoły i móc zanurzyć w kolorowe wirtualne światy na komputerze lub konsoli to warto pamiętać o dzisiejszych dwóch ważnych premierach. Z jednej strony debiutuje bowiem Minecraft: Story Mode, które chce udowodnić, że z kanciastego fenomenu dało się zrobić świetną przygodówkę w odcinkach, a z drugiej Wiedźmin 3 wzbogaca się o płatny dodatek Serca z Kamienia.

'Minecraft: Story Mode' Episode 1 - 'The Order of the Stone' Trailer

Telltale Games, znane z takich serii jak The Walking Dead, The Wolf Among Us czy też niedawno udostępnionego za darmo Tales from the Borderlands, tym razem skupiło się na młodszym odbiorcy. Twórcom udało się połączyć charakterystyczny styl wizualny Minecrafta z wielowątkową historią, która powinna wciągnąć nie tylko zakochanych w pierwowzorze. Odcinek pierwszy robi za wprowadzenie, ukazując całą paletę barwnych postaci, które mają uratować świat przed pradawnym smokiem. Co ciekawe, pojawiają się tu zagadki logiczne, wymagające przygotowania potrzebnych narzędzi z dostępnych materiałów. Niedaleko więc padł bloczek od oryginału, nawet jeśli to już przygodówka.

Domorośli Wiedźmini, którzy w Dzikim Gonie spędzili już kilkadziesiąt dni, mogą zaś za dodatkową opłatą poznać tereny na północnym wschodzie Novigradu, licząc na około 10 godzin ciekawej rozgrywki. W Sercach z Kamienia poznacie bliżej tajemniczego jegomościa, który pomógł Geraltowi na początku gry i potem zniknął. Powalczycie z nowymi potworami, poflirtujecie z powracającym obiektem westchnień, a przede wszystkim staniecie się chłopcem na posyłki nieśmiertelnego Olgierda, typa spod ciemnej gwiazdy. Różnorodność i pomysłowość zadań głównych zadziwią niejednego, dając poczucie dobrze wydanych pieniędzy. Mechanikę walk również rozwinięto, a to dzięki systemowi kamieni runicznych, wpływających na starcia i odmieniających je.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - Serca z Kamienia - zwiastun premierowy - zobacz więcej w cdp.pl

Minecraft: Story Mode dostępne jest na Steamie w cenie ponad 20 euro za premierowy odcinek, kiedy rozszerzenie dla Wiedźmina 3 kosztuje tam niecałe 10 euro i tyle samo na GOG.com. Wymaga oczywiście posiadania wersji podstawowej gry. W przypadku Serc warto jednak rozważyć zakup pudełkowego wydania dodatku, ponieważ do kodu na pobranie go dorzucane są najnormalniejsze karty do partyjek w gwinta. Cena w granicach 70 złotych okazała się tak bardzo atrakcyjna, że pierwszy rzut na PC oraz PS4 rozszedł się błyskawicznie w przedsprzedaży. Kolejne dostawy niestety dopiero w listopadzie... Na przeczekanie przyda się muzyka z Serc z Kamienia do odsłuchu?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)