Prezydent Duda rezygnuje z konta na TikToku. To efekt rekomendacji ABW

Prezydent Duda rezygnuje z konta na TikToku. To efekt rekomendacji ABW
17.08.2020 15:56
fot. Getty Images
fot. Getty Images

Prezydent Andrzej Duda porzucił swoje konto na TikToku – pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita". Taka decyzja ma być efektem rekomendacji wydanej przez ABW.

Przypomnijmy, TikTok to należąca do chińskiej firmy ByteDance aplikacja, która pozwala użytkownikom na publikowanie kilkunastosekundowych materiałów wideo. Duda utworzył tam konto pod koniec marca, w trakcie trwającej wówczas kampanii wyborczej.

W swoim debiutanckim materiale zaprosił do udziału w turnieju e-sportowym Grarantanna Cup. Jednak mimo iż klip obejrzało blisko 7 mln osób, a konto zaczęło obserwować ponad 420 tys. ludzi, ostatecznie karierę tiktokera prezydent skończył na dwóch publikacjach.

Teraz, jak donosi "Rz", w kuluarach Pałac podjął decyzję o oficjalnym zaprzestaniu aktywności na TikToku. Przyczyną mają być obawy wyrażone przez ABW.

Jak wiadomo, aplikacja TikTok znalazła się pod ostrzałem władz amerykańskich. Donald Trump stwierdził, że albo zostanie przejęta przez jedną z krajowych firm, do czego głównym kandydatem jest Microsoft, albo zablokowana.

Według resortowych informacji, Waszyngtonowi nie podoba się mglisty sposób, w jaki platforma zbiera dane użytkowników. Niemniej, podobnie jak w przypadku zarzutów wobec Huawei czy ZTE, nie przedstawiono w tej sprawie żadnych konkretnych dowodów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (90)