Przez niską jakość aplikacji Windows 10 Mobile może podzielić los poprzednika

Przez niską jakość aplikacji Windows 10 Mobile może podzielić los poprzednika18.11.2015 12:53
Przez niską jakość aplikacji Windows 10 Mobile może podzielić los poprzednika

Jeśli Windows 10 Mobile ma zdobyć więcej użytkowników od poprzednika, to musi posiadać znacznie atrakcyjniejszą bazę aplikacji. Patrząc chociażby na nową wersję Facebooka widać, że obecnie nic nie zapowiada tych potrzebnych większych zmian. Czyżby czekała nas powtórka i na mobilne okienka znów zawitają mniej funkcjonalne aplikacje?

Dobry smartfon powinien nam zapewniać jak najlepszą komunikację ze znajomymi. Większość użytkowników do komunikacji wykorzystuje serwisy społecznościowe, sięgając po aplikacje mobilne. Facebooka i Messengera znajdziemy na każdym z trzech najpopularniejszych mobilnych systemów operacyjnych. Wystarczy jednak spędzić kilka minut z Windows Phone, aby zauważyć, że edycje na ten system odstają od konkurencji i co gorsza, nie słychać zbytnio o aktualizacjach przynoszących większe zmiany.

350158505845745601

Z fazy beta wyszła właśnie aplikacja Facebook na Windows 10 Mobile. Posiada ona wygląd dostosowany do nowej wersji okienek, a najnowsza aktualizacja wprowadziła liczne usprawnienia w działaniu aplikacji, poprawek doczekały się także notyfikacje. Niestety, mimo tych wszystkich nowości, Facebook na mobilnym systemie operacyjnym Microsoftu nadal wypada gorzej od konkurencji. Użytkownicy skarżą się na samo działanie aplikacji, która jest ociężała, nadal posiada sporo błędów, a dodatkowo pojawiają się nawet problemy z poprawnym wczytaniem postów na głównej stronie.

Windows 10 Mobile nadal pozostaje w fazie testowej, a więc aplikacja Facebooka może jeszcze otrzymać odpowiednie poprawki. Jednak jej obecny stan wzbudza obawy, że w przypadku Windows 10 Mobile ponownie dostaniemy aplikacje, które będą odstawać od odpowiedników wydanych na Androida czy iOS. Jeśli tak będzie, to nowe mobilne okienka prawdopodobnie podzielą los poprzednika, nawet mimo iż będą zauważalnie lepsze.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (114)