Przywracanie Windows 10 do ustawień fabrycznych ma być łatwiejsze

Przywracanie Windows 10 do ustawień fabrycznych ma być łatwiejsze

Przywracanie Windows 10 do ustawień fabrycznych ma być łatwiejsze
16.05.2016 19:22, aktualizacja: 17.05.2016 10:19

Z pewnością większość z was była zmuszona do ponownej, czystej instalacji Windowsa. Nie jest to proces wygodny, a dodatkowo jest czasochłonny. Microsoft wysłuchał skarg swoich użytkowników (tak, czasami mu się to zdarzy) i postanowił uczynić przywracanie systemu do stanu tuż poinstalacyjnego łatwiejszym. W tym celu zostanie wydane odpowiednie narzędzie.

Microsoft w Windows 8 wprowadził już możliwość przywrócenia systemu do stanu tuż po instalacji. Narzędzie nie było jednak idealne, pozostawiane były różne śmieci, których chcieliśmy się pozbyć, a sam proces był długi. Szybciej i wygodniej było wykonać czystą instalację w tradycyjny sposób. Podobne narzędzie zostało wbudowane w Windows 10, ale nadal szybszą metodą jest ręczna instalacja systemu.

Opcje obecnie dostępne w Windows 10
Opcje obecnie dostępne w Windows 10

Użytkownicy Windows chcieli w końcu otrzymać dopracowaną metodę pozwalającą na przywrócenie systemu do stanu fabrycznego. Microsoft wysłuchał skarg i poinformował, że już niebawem wyda usprawnione narzędzie do przywrócenia Windows 10 do stanu tuż po instalacji. Obecnie jest ono testowane i w najbliższym czasie ma zostać oddane testerom w ramach Windows Insiders.

Użytkownicy testowych kompilacji Windows 10, zwłaszcza tych wydawanych w aktualizacjach Fast Ring, często eksperymentują z systemem. Może to skończyć się jego uszkodzeniem, tym bardziej, że korzystają oni z oprogramowania ze sporą ilością błędów. Oczywiście można bawić się w próbę naprawy, ale zawsze pozostaje opcja czystej instalacji. To właśnie testerzy powinni być najbardziej zadowoleni z usprawnionego narzędzia. Będą oni mogli szybko i wygodnie cofnąć się do stanu tuż po zainstalowaniu nowej kompilacji.

Prawdopodobnie narzędzie zostanie wprowadzone do Windows 10 wraz z dużą aktualizacją, która ma zostać wydana latem. Microsoft obiecał nam duże usprawnienia, już nie po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że tym razem programiści z Redmond nie zawiodą i faktycznie otrzymamy dopracowany produkt.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)