Qualcomm odrzucił ofertę Broadcomma. 130 miliardów to za mało

Qualcomm odrzucił ofertę Broadcomma. 130 miliardów to za mało

Qualcomm odrzucił ofertę Broadcomma. 130 miliardów to za mało
13.11.2017 15:54

Qualcomm i Broadcom, dwaj ogromni producenci czipów, nie doszli do porozumienia. Qualcomm odrzucił ofertę przejęcia przez Broadcoma, który proponował konkurentowi rekordową kwotę 130 miliardów dolarów.

Zarząd Qualcomma jednogłośnie odrzucił ofertę. Mimo że mogło dojść do najdroższego przejęcia w historii elektroniki i IT, dyrektorzy uznali, że Broadcom wycenił o wiele za nisko ich przedsiębiorstwa. Kontynuując prowadzenie firmy według przyjętej wcześniej strategii mają nadzieję zyskać znacznie więcej, niż wspomniane 130 miliardów od konkurenta. Ponadto ich zdaniem przejęcie i tak stanęłoby pod znakiem zapytania ze względu na konsekwencje dla rynku czipów. Jest spora szansa, że regulatorzy zablokowaliby połączenie tak znaczących sił w branży.

Ponadto zarząd Qualcomma twierdzi, że firma jest na świetnej pozycji jednego z liderów wdrażania standardu łączności bezprzewodowej 5G. Nie jest to nieprawda, ale pokazuje, że dyrektorzy optymistycznie podchodzą do konfliktu prawnego z Apple. Zapewne zakładają też, że uda im się utrzymać pozycję na rynku układów SoC dla smartfonów i innych urządzeń z Androidem, na co mają spore szanse.

Wzmianka o zbyt niskiej wycenie Qualcomma może być też wskazówką, że Qualcomm liczy na wyższą ofertę ze strony Broadcoma. Nie wiadomo jednak, czy taka nadejdzie. Jeśli to strategia w negocjacjach, nie spotykamy jej często w publicznych przejęciach ani w operacjach tak ogromnej skali. To niespotykane, że o ponad stu miliardach mówi się publicznie, bez ustalania szczegółów za zamkniętymi drzwiami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)