Ciekawe aplikacje dla Nokii N8 i Nokii E7 warte uwagi.

Witam w kolejnym nudnym dla Was wpisie.Na początku tego amatorskiego wpisu bez polotu i czegoś ciekawego oraz z masą błędów i nie zachowywaniu większych zasad pisowni jeszcze raz Wszystkich serdecznie witam.

Chciałbym podziękować redakcji dobrych programów za nagrodzenie mnie i wyróżnienie.Cieszę się , że mogłem znaleźć się w tym gronie nie będę tego ukrywał , że micha mi się ucieszyła na wieść o wygraniu.Było to dla mnie miłym i wielkim zaskoczeniem, bo w życiu jeszcze nic nie wygrałem. Gratuluję również reszcie nagrodzonych i wyróżnionych przez redakcje.
DZIĘKI !

A teraz to o czym miało być.
Czyli o kilku najlepszych według mnie i jak dotąd aplikacjach na Symbiana3 dla smartphone-ów Nokia N8 oraz Nokia E7.Ze względu na ograniczenia w dodawaniu grafik , reszta grafik będzie w linkach /: wszystkiego mieć nie można.

1.Opera Mobile 11

Jedna z najpopularniejszych mobilnych przeglądarek na telefony.W porównaniu z nią systemowa przeglądarka, nie ma najmniejszych szans konkurowania.
Opera Mobile jest bardziej tradycyjna jak przeglądarka internetowa, w tym, że interpretuje HTML strony internetowej i skryptów w samym kliencie,pojawiło się wiele zmian na lepsze,jest szybka oraz stabilna,interfejs graficzny też przeszedł lekki tuning dzięki czemu wygląda ładnie i ciekawie.

Obsługa Pinch-to-zoom sprawia , że przeglądanie internetu na ekranie mniejszym jak 4 " jest wręcz przyjemne i ciekawe, tekst ładnie się układa i dopasowuje .Co można zaobserwować na dołączonym zrzucie ekranu.

2.Nokia Panorama

Nokia Panorama jak sama nazwa wskazuje jest programem , przeznaczonym do wykonywania zdjęć panoramicznych.Wysokiej rozdzielczości panoramiczne widoki są teraz możliwe na własną rękę w N8.Aplikacja Nokia Panorama produkuje wysokiej jakości, gładki krajobraz zdjęć panoramicznych, poprzez automatyczne wychwytywanie i przetwarzanie obrazów wejściowych w panoramę, bezpośrednio na urządzeniu.Przykładowe foto poniżej.(proponuje kliknąć w zdjęcie)

3.Parlingo

Parlingo jest komunikatorem , obsługującym kilka sieci są to:

Windows Live Messenger
Yahoo! Messenger
AOL Instant Messenger
Gadu-Gadu
AOL ICQ
XMPP / Jabber
Facebook Chat
Google Talk
iChat

Do zalet Parlingo należy jego szybkość działania,obsługa połączeń poprzez WLAN.
Możemy ustawić sobie nawet dane o naszej lokalizacji.Zaletą jest też duża masa opcji, które użytkownik może sobie skonfigurować pod siebie.Mały a cieszy w dodatku po polsku.

Kliknij aby zobaczyć screen

4.NokiaBigScreen

Nokia Beta Labs zaprezentował jakiś czas temu, dosyć ciekawą aplikacje która ma za zadanie ułatwić nam obsługę po podłączeniu do odbiornika telewizyjnego.
Ta aplikacja przekształci twój telefon w centrum multimedialne po podłączeniu do telewizora HD za pomocą Adaptera HDMI i kabla HDMI.Big Screen pozwala na wygodne przeglądanie galerii zdjęć, odtwarzanie muzyki z zestawu kina domowego oraz na oglądanie filmów wprost z pamięci telefonu.Przekonajcie się sami filmik w linku.

Big Screen zobacz jak to działa

5.Swype

Aplikacja służy do alternatywnego wprowadzania tekstu, działa poprzez śledzenie jednego ciągłego ruchu palca (lub rysika), na na ekranie klawiatury QWERTY, podczas wprowadzania tekstu.Swype jest stosunkowo proste w użyciu, ale także oferuje wiele zaawansowanych funkcji dla bardziej zaawansowanych użytkowników (np. słownik, wsparcie dla wielu języków).Podobno ze Swype można osiągnąć do 40 słów na minutę taka ciekawostka.Ale to chyba dobrze trzeba mieć opanowane wprowadzanie tekstu i znajomość swojego posiadanego systemu.

Screen 1
Screen 2

6.Nokia Bat­tery Moni­tor

Bardzo przydatna aplikacja,poinformuje Nas ile to jeszcze da rade przetrwać nasz telefon bez kolejnego ładowania.Aplikacja potrafi pogrupować poszczególne funkcje telefonu w informacje ile czasu możemy np przeglądać internet,ile wytrzyma na prowadzeniu rozmów lub poprzez ile czasu będzie mógł nasz telefon odtwarzać muzykę.
W czasach gdy bateria nie daje rady wytrzymać kilku dni poprzez zwykłe użytkowanie telefonu to ta aplikacja powinna się sprawdzić.

Screen 1
Screen 2

7.Grid Touch

Grid Touch daje nam bardzo dużą możliwość personalizacji swojego pulpitu, można zrobić to szybko i wygodnie.Mamy możliwość szybkiego podglądu na 9 różnych stron menu,przesuwając góra , dół ,lewo ,prawo , powiększać pomniejszać.Grid Touch pozwala nam również na przerzucanie ikon na zasadzie drag and drop (przeciągnij i upuść).Aplikacja godna uwagi.

Screen 1
Screen 2

8.Dukto R4

Dukto R4 umoż­li­wia Nam szybką wymianę danych z / na nasz tele­fon z sys­te­mem Sym­bian S60v5 (Nokia C6, 5800 XM, N97 itp.) lub też Symbian^3 (Nokia N8, C7, C6-01, E7), a kom­pu­te­rem oso­bi­stym wypo­sa­żo­nym w sys­tem Win­dows / Mac / Linux. Apli­ka­cja jest dar­mowa i spisuje się świetnie. Wystarczy mieć zainstalowane Dukto R4 na telefonie , oraz na swoim komputerze, połączyć obydwa urządzenia ze swoją siecią aby móc przesyłać / odbierać pliki poprzez Wi-Fi.Program na naszym komputerze automatycznie wykryje nasz telefon.Gdy nie mamy kabla ( a to się gdzieś zapodział) ani Bluetooth (lub szwankuje) w swoim komputerze, ta aplikacja ratuje nas jak nic.Dukto R4 wymaga zain­sta­lo­wa­nia biblio­tek Qt.

9.Nokia Sle­eping Screen

Przeznaczona na telefony z systemem Symbian 3, właściciele poprzednich wersji systemu mogą w tej chwili trochę się wpienić.Aplikacja oferuje wyświe­tla­nie róż­nych ani­ma­cji w chwili „uśpie­nia” lub zablokowania klawiatury naszego smart­fona. Animacje obej­mują stan­dar­dowe czyn­no­ści tele­fonu: powia­do­mie­nia o wia­do­mo­ściach sms, połą­cze­niach,wyda­rze­niach z kalendarza oraz podczas ładowania baterii ukazuje nam się ładna animacja.Do wyboru bynajmniej w wersji którą ja posiadam jest 9 różnych animacji na Nasz wygaszacz ekranu.

Oglądnij filmik przygotowany przez Nokia Beta Labs

Screen 1
Screen 2

10.Weather HD

Weather HD w wer­sji na smart­fony Nokia z Symbian^3 to chyba jedna z lepiej wyko­na­nych apli­ka­cji dostęp­nych w Ovi Store. Wizu­ali­za­cja pro­gnozy pogody w Weather HD wypada idealnie i do tego obsłu­guje 150 000 miast na całym świecie.Apli­ka­cja Weather HD dostępna jest dla smart­fo­nów z sys­te­mem Symbian^3 (N8, E7, C6-01, C7). Można ją zaku­pić w skle­pie Ovi Store w cenie 7,38 PLN – na taką apli­ka­cję warto jed­nak poświę­cić te kilka zło­tó­wek. Zobaczcie sami.

Weather HD

Nie mogło się też obejść bez jakiejś rozrywki :) A więc przedstawiam Wam gry przy których spędziłem kilkanaście dobrych godzin bawiąc się w najlepsze jak dziecko :).

Angry Birds

Świetna gra z elementami logicznymi jak i zręcznościowymi.Gra jest debiutem firmy Rovio Mobile.W grze jesteśmy świadkami konfliktu pomiędzy zielonymi świniami a tytułowymi Złymi Ptakami.Zielone świnie ukradły jajka i tak to się zaczęło :).Gra polega na zniszczeniu świń oraz wszelkich zabudowań za jakimi się ukrywają te zielone paskudy.Poprzez wystrzelenie ptaka z procy za pomocą naszych palców lub kursora :) wykańczamy to ram większe raz mniejsze świniaki.Gra zachęca do myślenia jak i przechodzenia kolejnych poziomów.W grze mamy do wyboru kilka różnych odmian ptaków od zwykłych złych ptaków po... no właśnie przekonajcie się sami.Gra ukazała się również na PC, PS3, iPhone, PSP oraz iPad-a.

Niestety gra w Ovi Store płatna 2,00 €

Obejrzyj gameplay z PC

Grę można mieć za darmo i legalnie na PC gdy pobierzemy aplikacje Intel AppUp i zainstalujemy, przy wskazywaniu miejsca zamieszkania należy podać Stany Zjednoczone (United States). Po restarcie systemu trzeba jeszcze tylko zarejestrować konto w programie i już da się bezpłatnie ściągnąć Angry Birds. Może pojawić się komunikat o pewnych niezgodnościach konta, ale gra zadziała.

Link do gry

Tetris HD

Kto nie pamięta starego poczciwego Tetrisa :) gra na Symbiana 3 lekko podrasowana pod względem graficznym jak i audio.Gra oferuje wiele godzin zabawy w trybie Maraton lub w trybie Magicznym z 5 dodatkami.Z łatwością obracaj, przesuwaj i upuszczaj klocki na ekranie dotykowym, oraz obserwuj swoje statystyki próbując pobić własny rekord.Pozycja w mobilnej bibliotece obowiązkowa.Gra do pobrania w Ovi Store za darmo

Tetris HD Ovi Store

Screen

Rollercoaster Extreme

W tej grze mamy okazje zasiąść w wagoniku kolejki górskiej.Gra jest łatwa.Im szybciej jedziemy tym większa premia,Używaj akcelometra do wychylania się w lewo lub prawo,chowaj się przed tunelami oraz innymi przeszkodami w wagoniku.Zbieraj bonusy które są na trasie.Aby zdobyć większość rzeczy w grze odblokować poziomy , troszkę trzeba się wykazać umiejętnościami i refleksem.

Zobacz Video gameplay

Snake

Tego chyba nie muszę Wam opisywać ani przedstawiać :) Wąż w wydaniu kolorowym podobny do tego z nokii 3210 lub 3310.Polecam godziny tuczenia Węża gwarantowane.
Do pobrania w Ovi Store za Free

Wąż Ovi Store

Worms HD

Tej gry raczej tez nie trzeba przedstawiać.Kultowa strategia turowa z robalami w roli głównej powraca w wielkim stylu.Przekomiczne dialogi,stare dobre bronie super owca czy latający banan bomba bumerang.Gra warta uwagi ba nawet musisz ją mieć, dobra gdy nie ma co robić lub chcemy zagrać w coś z przyjaciółmi.Do pobrania za darmo w Ovi Store.

Worms HD Ovi Store

Tak więc na tym kończę moje wypociny i zapraszam na mój blog za jakiś czas a nóż coś napisałem nie ciekawego lub ciekawego to już Sami ocenicie.
pozdrawiam