Raport Forrestera: Windows 10 to istna manna z nieba dla biznesu

Raport Forrestera: Windows 10 to istna manna z nieba dla biznesu

Raport Forrestera: Windows 10 to istna manna z nieba dla biznesu
07.04.2017 15:16

Jak sprawić by zwiększyć wskaźnik rentowności firmy, a przy tym zapewnić sobie i pracownikom więcej wolnego czasu? Według badań wykonanych przez Forrester, rozwiązaniem jest Windows 10. Ponoć wystarczy zainstalować najnowszy system operacyjny Microsoftu, aby świat stał się piękniejszy, a wszystko było łatwiejsze.

W zeszłym roku firma Forrester Consulting we współpracy z Microsoftem przeprowadziła analizę Total Economic Impact (TEI), której celem było ustalenie wpływu Windowsa 10 na możliwy zwrot z inwestycji (ROI). Zastosowanie nowego oprogramowania Microsoftu miało przynieść oszczędności, bezpieczeństwo, a także większą produktywność u osób korzystających z komputera.

Poprzednie dane zostały zaktualizowane w grudniu 2016 roku, co pozwoliło uzupełnić raport o dodatkowe punkty. Ponadto zwiększona została liczba firm biorących udział w badaniu, co z kolei powinno dać bardziej wymierne dane. Jak mogliście się spodziewać – Windows 10 może sprawić, że nasza firma odniesie sukces.

Windows 10 może poszczycić się ponad 400 mln aktywnych urządzeń miesięcznie. Jeśli chodzi o domowych użytkowników, to ich zdania są podzielone, jedni są zachwyceni, inni zarzekają się, że niebawem wrócą do starszego Windowsa, przesiądą się na Linuksa lub kupią MacBooka. Znacznie lepiej ma wyglądać sytuacja w przedsiębiorstwach, które dzięki Windows 10 rozwijają się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ mają korzystać z najbezpieczniejszego Windowsa w historii.

350198336080734145

Firmy zyskują lepsze czasy rozruchu, a więc i szybszy dostęp do oprogramowania, oraz większą mobilność: w końcu Microsoft sporo postawił a na dotykowe i lekkie urządzenia. Sam proces wdrażania nowej wersji ma być szybszy i łatwiejszy – jedna z firma stwierdziła, że nawet o 50% względem poprzedniego Windowsa.

Windows 10 jest nie tylko najbezpieczniejszy, ale również ma zapewniać bardziej osobiste i intensywniejsze doświadczenia, a to m.in. może przełożyć się na pomysłowość pracowników. Wysoki poziom zadowolenia ma wpływać na pozytywną reakcją rynku w postaci 3-krotnego wzrost wdrożeń nowego Windowsa w firmach. Administratorzy mają średnio zyskiwać 15% więcej wolnego czasu, wykorzystywanego przez nich by rozwijać inne kluczowe obszary IT.

Wszystko ma odbywać się sprawniej, ma być bardziej intuicyjne, a zarządzenie pozostałymi urządzeniami w sieci stało się o wiele łatwiejsze. Czy po lekturze raportu ktokolwiek może mieć jeszcze wątpliwości, że Windows 10 to najlepszy z Windowsów?

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (84)