Robot Tryton i wyścigowy bolid – projekty polskich studentów stworzone za pomocą SOLIDWORKS

Strona głównaRobot Tryton i wyścigowy bolid – projekty polskich studentów stworzone za pomocą SOLIDWORKS
05.05.2016 15:28
Robot Tryton i wyścigowy bolid – projekty polskich studentów stworzone za pomocą SOLIDWORKS

W polskich studentach drzemie ogromny potencjał, co udowodnili już wielokrotnie na międzynarodowych naukowych konkursach. Wielu producentów oprogramowania – ku obopólnym korzyściom – próbuje więc już za młodu zachęcić ich do korzystania ze swojego oprogramowania. Między innymi SOLIDWORKS.

Oprogramowanie SOLIDWORKS pozwoliło studentom Politechniki Warszawskiej na stworzenie Trytona, zaawansowanego robota do prac podwodnych. Zaprojektowany przez nich robot został zgłoszony do konkursu organizowanego przez MATE (Marine Advanced Technology Education) Center we współpracy z NASA. Nadzieje są spore, jak podaje uczelnia, robot w skali zawodów jest konstrukcją unikatową. Studenci zdecydowali się odejść od tradycyjnego projektu, opierającego się na stabilnej ramie i prostopadłościennym kadłubie na rzecz niewielkich rozmiarów i dynamiczności, które zapewnia owalny kształt Trytona. Projekt tworzony jest z wykorzystaniem SOLIDWORKS. Kadłub wykonany jest w całości metodą druku 3D. Trzymamy kciuki za studentów, turniej odbywa się w dniach 23-25 czerwca 2016 r. w Houston.

350176577793058753

Z kolei studenci Politechniki Rzeszowskiej przy wykorzystaniu oprogramowania SOLIDWORKS podjęli się zaprojektowania wyścigowego bolidu. Dzięki swojej pasji do motoryzacji, przy wsparciu polskiego dystrybutora, stworzyli prawdziwy pojazd i zadebiutowali na jednym z najbardziej rozpoznawalnych torów – Silverstone. Bolid jest nadal testowany i udoskonalany. Członkowie koła naukowego planują jednocześnie dalsze prace oraz udział w kolejnych zawodach. Całość odbywała się w ramach studenckiego projektu Formula Student w których każdego roku startują zespoły powstałe na uczelniach technicznych całego świata.

Roczna licencja programu SOLIDWORKS w wersji studenckiej to koszt 150 euro.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)