3 rocznica forum.dobreprogramy.pl!

Strona główna Aktualności

O autorze

W piątek 5 maja 2006 roku o 22.01 wybiła dokładnie 3 rocznica uruchomienia naszego Forum. W związku z tym, że było trochę za późno na obchody tego szczególnego święta, powracamy do niego dziś. Nie sposób nie uczcić w jakiś sposób tak szacownego wydarzenia więc niniejszym to czynimy ;-)

Przez te trzy lata Forum stało się miejscem dyskusji gromadzącym bardzo szeroki krąg osób, nie sposób znaleźć moment w ciągu dnia lub nocy kiedy Forum byłoby puste. Dziś Forum dobreprogramy to naprawdę szacowna społeczność. Liczba zarejestrowanych użytkowników to ponad 22 tys., napisali oni blisko 450 tys. wiadomości. "Suche" statystyki nie oddają jednak dynamicznego rozwoju naszego forum. W ciągu ostatnich niecałych 12 miesięcy, liczba postów podwoiła się, a liczba odsłon wynosi obecnie blisko 2 mln. miesięcznie - co przy 17 mln. odsłon całego serwisu jest liczbą niemałą.

Rozwój Forum to oczywiście nie zasługa redakcji lecz wszystkich Tych, którzy je odwiedzają, udzielają się na nim, a także je moderują. Chcielibyśmy wszystkich wynagrodzić, oczywiście przy tak dużej liczbie zarejestrowanych Forumowiczach jest to praktycznie niewykonalne. Robimy więc co możemy. Tak jak to miało miejsce rok temu gdy świętowaliśmy pokonanie bariery 200 tys. postów chcemy również dziś choćby symbolicznie nagrodzić też tych, którzy w rozwój tego Forum wnieśli szczególnie duży wkład.

W tym celu, dzięki sponsorom przygotowaliśmy na tą specjalną okazję, pulę 50 programów o łącznej wartości blisko 8 500 zł. Wśród nich znalazły się doskonałe pakiety zabezpieczające AntiVirenKit Internet Security 2006, programy do katalogowania zdjęć Corel Photo Album 6, programy do nauki języka angielskiego EuroPlus+ Angielski z Cambridge o wybranym stopniu zaawansowania, komercyjne wersje pakietu OpenOffice.ux.pl Wersja Profesjonalna (wraz z m.in. podręcznikiem użytkownika i pomocą techniczną), a także pełne licencje na popularne zapory sieciowe Sunbelt Kerio Personal Firewall.

Niezwykle trudno nam było podjąć decyzję w jaki sposób wybrać najbardziej zasłużonych. Przede wszystkim chcielibyśmy nagrodzić nieocenionych moderatorów - zarówno tych byłych, jak i obecnych. W kolejności alfabetycznej są to: Asterisk, boczi, Fiesta, Golden Finger, Gutek2222, JNJN, kuz5, Lazikar, Madafaker, Magik, Monczkin, pysiu, sdar i squeet. Poświęcając swój czas z wielkim oddaniem pilnują porządku na Forum, za co bardzo im dziękujemy. Jako najbardziej zasłużeni, mogli już wcześniej wybrać sobie z "worka prezentów" to co najbardziej im odpowiadało, toteż do każdego z moderatorów powędruje jeden z wybranych przez nich programów.

Forum to jednak przede wszystkim użytkownicy. Chcielibyśmy podziękować w szczególności tym, którzy w naszej opinii są nie tylko aktywni ale też pomocni innym Forumowiczom, aktywnie dzielą się swoją wiedzą, pomagają w rozwiązywaniu problemów. Wybór "najlepszych z najlepszych" był bardzo trudny i poprzedzony długą dyskusją. Ostatecznie, w tym zaszczytnym gronie znaleźli się: Airborn, aju, Bieniol, El Presidento (d. Zenek Rolnik), InfinityToJa, MaYsTeR, McDracullo, kamaa, Pea5, Robinhio i rss. Każdy z Was, w symboliczny dowód uznania, otrzymuje pakiet zabezpieczający AntiVirenKit Internet Security 2006. Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy!

W toku, wspomnianych, wewnętrznych dyskusji pojawiło się wiele kandydatur użytkowników, którzy również zasługują na wyróżnienie, ponieważ także wnieśli widoczny wkład w rozwój Forum - czy to pomocnymi postami, czy wartościowymi sugestiami pod adresem redakcji, czy też w inny sposób. Do tego grona zaliczyliśmy Forumowiczów: adpawl, Barnaba, Damian, DeViL, husar, inż. Piniol, Johny, karo, maniooo, Patricko, Phylby, Sebastian Szaniawski, Waterproof oraz Zbych1. Co prawda, nie wszyscy z nich piszą równie intensywnie jak kiedyś, mamy jednak nadzieję, że to szybko się zmieni ;-) W symboliczny dowód uznania otrzymujecie pełne licencje popularnej zapory sieciowej Sunbelt Kerio Personal Firewall.

Jest też kilku Czytelników, którzy są co prawda zarejestrowani na naszym Forum, jednak ich wielką energię widać przede wszystkim w komentarzach na Vortalu. Z tego też powodu na pierwszy rzut oka nie widać wielu ich wypowiedzi. Niemniej, nie sposób nie docenić ich wkładu w rozwój dyskusji dobroprogramowych i choć nie zawsze zgadzamy się z ich wypowiedziami ;-), to bardzo cenimy ich aktywność. Panie i Panowie oto oni: Areh, BlackMan(tm), ie7, Kiepas, M@ster, Megaemce i Quest-88. Areh, BlackMan(tm), ie7 i Quest-88 otrzymują pudełkową wersję pakietu OpenOffice.ux.pl Wersja Profesjonalna, natomiast Kiepas, M@ster, Megaemce otrzymają programy Corel Photo Album 6.

Na koniec chcielibyśmy szczególnie podziękować tym, którzy są z nami od samego (lub prawie samego) początku istnienia Forum i w dalszym ciągu są aktywni na Forum - Asterisk, Madafaker, Fiesta. Otrzymują oni doskonały pakiet do nauki języka angielskiego - EuroPlus+ Angielski z Cambridge o wybranym stopniu zaawansowania. Szczególne wyrazy uznania należą się także Lazikarowi, najwięcej "postującemu" Forumowiczowi (ponad 15 tys. postów !). Do niego wędruje Corel Photo Album 6.

Chcielibyśmy z tego miejsca serdecznie podziękować firmom Corel Corporation (producent Corel Photo Album 6), G DATA Software (producent AntiVirenKit Internet Security 2006), Sun Capital (dystrybutor Sunbelt Kerio Personall Firewall), Ux Systems (producent OpenOffice.ux.pl) oraz Young Digital Planet (producent EuroPlus+ Angielski z Cambridge) za ufundowanie nagród!

Wszystkim jeszcze raz dziękujemy za współtworzenie Forum, mamy nadzieję, że przy kolejnej okazji uda nam się nagrodzić jeszcze większą ilość Forumowiczów, zapewne pominęliśmy szereg osób, które równie mocno zasłużyły się w budowie Forum tak jak Ci, którzy zostali nagrodzeni - niestety jest to nieuniknione. Będą jednak jeszcze kolejne okazje i jubileusze, mamy więc nadzieję, że ostatecznie wszyscy będą w pełni usatysfakcjonowani.

Z nagrodzonymi skontaktujemy się poprzez e-mail.

UPDATE:
Niestety "chochlik drukarski" trochę zamieszał i stała się rzecz nieprzyjemna, zabrakło nam na liście Magika, choć i dla niego została przygotowana nagroda w postaci EuroPlus+ Angielski z Cambridge.

© dobreprogramy
s