Rosja pierwszym krajem z komercyjnym strumieniowaniem gier GeForce Now

Rosja pierwszym krajem z komercyjnym strumieniowaniem gier GeForce Now

(fot. Shutterstock.com)
(fot. Shutterstock.com)
Piotr Urbaniak
07.10.2019 17:58

Nie Stany Zjednoczone i nie Japonia ani nawet Niemcy czy Francja, ale Rosja jest pierwszym krajem, którego mieszkańcy mogą skorzystać z GeForce Now dla PC w modelu komercyjnym. W pozostałych regionach wciąż pozostaje darmowa beta o zamkniętym dostępie.

Przypomnijmy, GeForce Now to usługa Nvidii, która pozwala na strumieniowanie gier na słabsze maszyny. Grafikę renderuje chmura, a gracz dostaje wyłącznie skompresowany obraz, przez co w teorii może bawić się najnowszymi tytułami nie posiadając szczególnie wydajnego sprzętu. Co ważne, klient działa także na macach, gdzie dostęp do gier jest ograniczony.

Rosjanie mogą korzystać z GeForce Now dzięki umowie franczyzowej pomiędzy Nvidią a lokalnym konglomeratem SAFMAR. Infrastrukturę zapewni Rostelecom, a sieć sklepów M.Video sprzedawać będzie zdrapki abonamentowe. Koszt za miesiąc to równowartość około 60 zł.

GeForce Now na Macu, fot. Materiały prasowe
GeForce Now na Macu, fot. Materiały prasowe

W tej cenie–podobnie jak w przypadku bety–NVIDIA i SAFMAR oferują dostęp do określonej bazy gier. Ponadto obsługiwane są wybrane tytuły z platform Steam, Epic i Uplay. To znaczy, że trzeba je najpierw zakupić tak, jak w przypadku grania lokalnego, a następnie można odpalić korzystając z mocy obliczeniowej chmury.

Usługa ruszyła 3 października. Póki co nie ma żadnych danych dotyczących zapotrzebowania. Trzeba jednak zauważyć, że Rosja może nie być wyjątkowo dobrym wyznacznikiem popularności, lub nie, streamingu. Mediana wynagrodzeń jest tam niższa niż w Polsce, a sam abonament wychodzi dość drogo. Takie na przykład Spotify jest sześciokrotnie tańsze.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (131)