Samsung Galaxy Note 7 zapalił się na pokładzie samolotu – i był to egzemplarz po wymianie

Samsung Galaxy Note 7 zapalił się na pokładzie samolotu – i był to egzemplarz po wymianie

Samsung Galaxy Note 7 zapalił się na pokładzie samolotu – i był to egzemplarz po wymianie
05.10.2016 22:30, aktualizacja: 05.10.2016 23:10

Samsung Galaxy Note 7 znów się zapalił. Zrobił to w najgorszymmożliwym miejscu – na pokładzie samolotu amerykańskich liniilotniczych Southwest, który miał wystartować z Louisville doBaltimore. Nikomu nic się nie stało, ale jeden szczegół w tejsprawie oznacza dla Samsunga straszne kłopoty. To był nowysmartfon, po wymianie, z tych, które miały być bezpieczne.

Właściciel telefonu, Brian Green, miał otrzymać w ramachglobalnej akcji wymiany nowy egzemplarz Galaxy Note 7 w salonie AT&Tjuż 21 września. Jak twierdzi, urządzenie było naładowane w 80%,od czasu wymiany korzystał tylko z bezprzewodowej ładowarki. Gdyprzyszło mu lecieć samolotem, wyłączył smartfon zgodnie zpoleceniem załogi samolotu i włożył go do kieszeni. Chwilę potemmusiał wyrzucić go na podłogę – urządzenie zaczęło dymić,ze środka dobywał się gęsty, intensywny zielonoszary dym.

Natychmiast zarządzono ewakuację. Podobno kolega Greena, którywrócił po jakieś osobiste rzeczy, widział że telefon przepaliłwykładzinę w kabinie. Pasażerów przebookowano na późniejsze loty, afelerny egzemplarz Samsunga Galaxy Note 7 trafił w ręce strażakówz Lousville.

Samsung Galaxy Note 7, a raczej to, co z niego zostało (źródło: TheVerge.com)
Samsung Galaxy Note 7, a raczej to, co z niego zostało (źródło: TheVerge.com)

Do płonących egzemplarzy tego modelu smartfonu zdążyliśmy sięjuż przyzwyczaić, tyle że to miał być egzemplarz bezpieczny.Przedstawione przez serwis The Verge zdjęcia potwierdzają, żechodzi o wersję rozdawaną w ramach globalnej wymiany, oznaczonączarnym kwadratem. Green podkreśla, że miała ona zieloną ikonkębaterii w pasku statusu, zaś test numeru IMEI w serwisie Samsungazwracał komunikat, że tego smartfonu nie dotyczy wymiana.

Jak podaje Reuters, Samsung w oświadczeniu dla sieci CNBCoświadczył, że nie ma dowodów na to, że incydent był związanyz nowym, wymienionym Note 7. Według The Verge, właścicielfelernego smartfonu kupił sobie tymczasem iPhone’a 7.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (186)