Samsung Galaxy S10 i S10+ przed premierą: do sieci wyciekł film z pokazu dla dziennikarzy

Samsung Galaxy S10 i S10+ przed premierą: do sieci wyciekł film z pokazu dla dziennikarzy

Przed premierą kolejnego samsunga Galaxy S, wiemy już chyba wszystko
Przed premierą kolejnego samsunga Galaxy S, wiemy już chyba wszystko
Oskar Ziomek
18.02.2019 09:21

Premiera smartfonów Samsunga z serii Galaxy S10 została zaplanowana na 20 lutego, ale już teraz o nowych modelach wiemy w zasadzie wszystko. Od kilku tygodni w sieci pojawiały się rendery i wreszcie zdjęcia domniemanych urządzeń, które obok specyfikacji pozwoliły potencjalnym kupującym wyobrazić sobie, jak będą wyglądać ostateczne urządzenia. Teraz ewentualne wątpliwości zostały rozwiane, bowiem – zapewne w wyniku pomyłki – do internetu trafiło nagranie z zamkniętego, przedpremierowego pokazu dla dziennikarzy.

Film jest potwierdzeniem wszystkich dotychczasowych przecieków. Na nagraniu widzimy model S10, który otrzymał wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,1 cala oraz S10+, który ma większy ekran o przekątnej 6,4 cala. Przez większą część nagrania, prezentujący opisuje większe urządzenie, wskazując na najciekawsze cechy: wbudowane złącze minijack, podwójny przedni aparat w otworze w ekranie, czytnik linii papilarnych zintegrowany z wyświetlaczem, trzy obiektywy głównego aparatu oraz funkcję przekształcania urządzenia w bezprzewodową ładowarkę.

Fanów fotografii ucieszy z pewnością potwierdzenie, iż wspomniane trzy obiektywy głównego aparatu dają szansę wykonywania zdjęć z różnym przybliżeniem. Prócz „typowego” kąta widzenia, użytkownicy zyskają więc także teleobiektyw oraz obiektyw szerokokątny. Ten ostatni pozwoli wykonywać ciekawsze zdjęcia krajobrazu i architektury. Taka implementacja została doceniona przez wiele osób korzystających jeszcze z LG G5, choć generalnie jest stosowana przez producentów stosunkowo rzadko.

Samsung Galaxy S10 i S10+ to tylko początek. 20 lutego zobaczymy więcej urządzeń

Mówiąc o premierze nowych flagowców Samsunga warto pamiętać, że 20 lutego zobaczymy co najmniej jeszcze jedno urządzenie. Mowa o najtańszym wariancie, czyli Samsungu S10e, który w przeciwieństwie do opisanych powyżej S10 i S10+, otrzyma ekran bez zagiętych krawędzi. Nie będzie miał także czytnika linii papilarnych zintegrowanego z wyświetlaczem, bo ten trafi na boczną krawędź. Sam ekran będzie także mniejszy, przekątna ma wynosić 5,8 cala. Takie rozwiązanie to najpewniej bezpośrednia odpowiedź na iPhone'a XR.

Warto także pamiętać o smartfonie Samsunga ze składanym wyświetlaczem. Na razie nie ma pewności, czy jego premiery również można się spodziewać już w tym tygodniu, jednak wiele na to wskazuje. Wyobraźnię rozbudza sam Samsung publikując różnego rodzaju materiały reklamowe, a konkurencja planuje pokazać swoje składane urządzenia już podczas MWC 2019 w Barcelonie, czyli również w najbliższych dniach. Wiele wskazuje więc na to, że także Samsung zdecyduje się pokazać ostateczną wersję składanego Samsunga, którego prototyp został pokazany światu w drugiej połowie ubiegłego roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)