Samsung Magician 6.1 dostępny do pobrania. Starsze wersje stracą wsparcie

Samsung Magician 6.1 dostępny do pobrania. Starsze wersje stracą wsparcie

Samsung Magician może wymagać aktualizacji, fot. Oskar Ziomek
Samsung Magician może wymagać aktualizacji, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
22.05.2020 13:00

Użytkownicy dysków SSD firmy Samsung powinni zainteresować się nową wersją oprogramowania Samsung Magician. To zestaw narzędzi do optymalizacji, aktualizowania firmware'u i zarządzania dyskami półprzewodnikowymi tego producenta. Najnowsza wersja 6.1 jest o tyle ważna, że starsze niedługo przestaną być wspierane, o czym informuje Samsung.

Wsparcie dla starszych wersji oprogramowania zakończy się 30 maja. Producent zachęca więc do aktualizacji, aby zachować ciągłość analizy pracy dysków i możliwość otrzymywania powiadomień o nowych wersjach oprogramowania układowego. Osoby korzystające z niedawno aktualizowanego programu Samsung Magician, powinny dostać powiadomienie o możliwości aktualizacji wersji. Użytkownicy starszych wersji (5.1 i wcześniejszych) muszą jednak zadbać o aktualizację we własnym zakresie, pobierając najnowszą wersję Samsung Magician na przykład z naszego katalogu.

Samsung Magician 6.1, fot. Oskar Ziomek.
Samsung Magician 6.1, fot. Oskar Ziomek.

Magician to czytelna aplikacja, w której można szybko sprawdzić informacje o wykorzystaniu dysków, sprawdzić ich bezawaryjność oraz przetestować pod kątem wydajności. Dostępne są także opcje związane z szyfrowaniem oraz aktualizacją oprogramowania układowego. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w programie analizować jednocześnie informacje z kilku zainstalowanych w komputerze dysków Samsunga.

Jak podaje producent, Magician jest zgodny ze wszystkimi konsumenckimi dyskami SSD, począwszy od Samsungów z serii 470, kończąc na najnowszych dyskach 970 EVO Plus. Co ciekawe, z niektórych funkcji programu Magician można także korzystać z parze z dyskami innych producentów.

Samsung Magician na Windowsa jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)