Samsung z nietypowym pomysłem na rysik. Galaxy Note mógłby nie mieć przedniej kamery

Samsung z nietypowym pomysłem na rysik. Galaxy Note mógłby nie mieć przedniej kamery

Rysik S Pen w Galaxy Note 9.
Rysik S Pen w Galaxy Note 9.
06.02.2019 11:39

Jednym z największych atutów serii smartfonów Galaxy Note jest rysik S Pen. Stał się on wręcz nieodłącznym elementem kojarzonym z tymi urządzeniami i to właśnie jego obecność sprawia, że część osób decyduje się na zakup drogiego smartfonu Samsunga. Niebawem rysik może stać się jeszcze ciekawszy – producent rozważa bowiem wyposażenie go w kamerę.

Rysik S Pen, dołączany do każdego smartfonu z linii Galaxy Note, może liczyć na ciągłe modernizacje. W końcu, jak już wspomniałem, uważany jest on za jedną z głównych zalet tych urządzeń i napędza sprzedaż. Jego ostatnia wersja, która sprzedawana jest wraz z modelem Note 9, pozwala na zdalne sterowanie wybranymi funkcjami smartfonu, w tym odtwarzaniem muzyki i robieniem zdjęć.

Rysik S Pen z wbudowaną kamerą

Nowy patent, który został przyznany Samsungowi, opisuje bardziej nietypowe zastosowanie rysika. Miałby on posiadać wbudowaną kamerkę z optycznym zoomem. Do obsługi wykorzystywany byłby przycisk umieszczony na samym rysiku. Oczywiście zastosowana kamera mogłaby służyć zarówno do robienia zwykłych zdjęć, jak i do selfie.

Nowy rysik Samsunga z wbudowaną kamerą. (źródło: androidpolice.com)
Nowy rysik Samsunga z wbudowaną kamerą. (źródło: androidpolice.com)

Potencjalnie, przeniesienie kamerki do rysika mogłoby wyeliminować konieczność stosowania przedniej kamerki. Samsung mógłby więc zrobić prawie bezramkowy smartfon, który byłby pozbawiony notcha, otworu w ekranie czy ewentualnie mechanizmu z wysuwaną kamerą. Takie urządzenie oferowałoby większą powierzchnię ekranu, a ponadto usunięcie kamerki mogłoby przełożyć się na smuklejszą konstrukcję.

Warto jednak zaznaczyć, że mamy do czynienia wyłącznie z patentem. Przedstawiony pomysł może bowiem nie trafić do finalnego urządzenia. Tym bardziej, że Samsung ostatnio coraz częściej stosuje wyświetlacze Infinity-O z otworem na kamerkę, a także zamierza wprowadzić do sprzedaży smartfon z notchem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)