Schowek Windowsa 10 będzie można synchronizować ze smartfonami z Androidem

Schowek Windowsa 10 będzie można synchronizować ze smartfonami z Androidem

Schowek Windowsa 10 będzie można synchronizować z Androidem (depositphotos)
Schowek Windowsa 10 będzie można synchronizować z Androidem (depositphotos)
Oskar Ziomek
06.10.2018 19:38, aktualizacja: 06.10.2018 20:25

Po uruchomieniu historii i synchronizacji schowka wraz z październikową aktualizacją Windowsa 10, nadchodzi czas na rozszerzenie tej funkcjonalności także na inne platformy. Wszystko wskazuje na to, że Microsoft planuje uruchomić synchronizację pomiędzy komputerami z Windowsem 10, a smartfonami – w pierwszej kolejności tymi z systemem Android. Synchronizacja elementów schowka ma być możliwa najprawdopodobniej dzięki klawiaturze SwiftKey, choć na razie opisywana nowość nie trafiła nawet do wersji testowej.

O planowanym wykorzystaniu aplikacji SwiftKey informuje serwis Windows Central, gdzie zwraca się uwagę na nietypowe zachowanie jednego z linków w ustawieniach Windowsa 10 po październikowej aktualizacji. Mowa o preferencjach dotyczących synchronizacji schowka, gdzie w polskiej wersji systemu można znaleźć odnośnik o treści Pobierz aplikację do synchronizowania elementów w schowku z telefonem. W moim przypadku skorzystanie z tego łącza docelowo prowadzi do pobrania Microsoft Launchera, ale jak donoszą zagraniczne media, link może także skutkować wyświetleniem propozycji instalacji klawiatury SwiftKey w testowej wersji Beta.

Sporadycznie wyświetlany komunikat w Windowsie 10, który zachęca do instalacji testowej wersji klawiatury SwiftKey, źródło: Windows Central.
Sporadycznie wyświetlany komunikat w Windowsie 10, który zachęca do instalacji testowej wersji klawiatury SwiftKey, źródło: Windows Central.

Co ciekawe, Windows Central zwraca uwagę, iż łącze nie działa konsekwentnie i powyższy komunikat wyświetlany jest tylko raz na jakiś czas. Jego treść wskazuje natomiast jednoznacznie, że synchronizacja schowków miałaby być możliwa dzięki nowej wersji aplikacji SwiftKey. Pobierz aplikację SwitKey Beta na Androida, by być na bieżąco ze wszystkimi nadchodzącymi funkcjami, takimi jak synchronizacja elementów ze schowka z twoim telefonem. Wpisz numer telefonu, a my wyślemy ci link do pobrania aplikacji – czytamy w nagłówku zachęcającym do instalacji nowej klawiatury na Androidzie.

Wszystko wskazuje więc na to, że Microsoft rozpocznie od udostępnienia takiej możliwości na Androidzie, a dopiero później zajmie się implementacją w SwiftKey dla systemu iOS. Klawiatura SwitKey jest dostępna w naszym katalogu oprogramowania, zarówno w opisywanej wersji na Androida, jak i iOS. W przypadku tej pierwszej, po rozwinięciu menu Wszystkie wersje, można także pobrać testową wersję Beta. Nie jest do tego konieczne zapisywanie się do grona testerów i oczekiwanie na akceptację – testowa odmiana to odrębna aplikacja, która jest dostępna dla każdego zainteresowanego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)